Kokpit Kibice
Relacje na żywo
 • wszystkie
 • Piłka Nożna
 • Siatkówka
 • Żużel
 • Koszykówka
 • Piłka ręczna
 • Skoki narciarskie
 • Tenis

Janukiewicz od wtorku oficjalnie w Zagłębiu

Mistrz Polski - KGHM Zagłębie Lubin jest już o krok od podpisania kontraktu z bramkarzem drugoligowego Śląska Wrocław - Radosławem Janukiewiczem. Ma on zostać wypożyczony do Lubina na pół roku, a Śląsk otrzyma niewielką kwotę za swojego zawodnika.
Bartosz Zimkowski
Bartosz Zimkowski

Janukiewicz ma ważny kontrakt ze Śląskiem jeszcze tylko przez pół roku. Rozmowy na temat przedłużenia umowy rozpoczęły się już kilka miesięcy temu. Nie przyniosły one efektu i Janukiewicz nie pojechał z pierwszą drużyną na zgrupowanie przed rundą wiosenną. Do gry przystąpiło Zagłębie i już we wtorek Janukiewicz ma podpisać kontrakt z mistrzem Polski.

- Władze zainteresowanych transferem Janukiewicza klubów uzgodniły już właściwie szczegóły półrocznego wypożyczenia. Natomiast sam Radek także niemal porozumiał się z klubem, co do warunków gry. Dzisiaj trenował już na obiektach Zagłębia z trenerem Krzysztofem Koszarskim, jutro zaś powinien złożyć podpis na umowie - mówi Sportowym Faktom Wacław Wachnik, specjalista ds. public relations i marketingu w Zagłębiu Lubin.

Niewykluczone, że Janukiewicz zostanie na dłużej w Zagłębiu, chociaż kwestia ta rozstrzygnie się dopiero za kilka miesięcy. - Szansa na pozostanie na dłużej Janukiewicza w Zagłębiu zawsze jest. Wszystko zależy od tego, jaka będzie przyszłość klubu. Jeśli uda uniknąć się degradacji, wówczas znacząco rosną szansę na pozostanie Janukiewicza w Lubinie na dłużej. To tyczy się zresztą nie tylko jego osoby, ale wszystkich kluczowych zawodników - dodał Wachnik.

Janukiewicz marzy o wyjeździe zza granicę. Był bliski przejścia m.in. do Lecha Poznań, lecz Kolejorz nie chciał wyłożyć na 23-letniego zawodnika milion złotych i sprawa transferu upadła. Zagłębie chce wypożyczyć Janukiewicza, ponieważ wciąż problemy zdrowotne ma Michal Vaclavik. Do dyspozycji sztabu szkoleniowego pozostaje więc Aleksander Ptak oraz niedoświadczony Jakub Jesionkowski. Miedziowi chcą mieć w obwodzie jeszcze jednego golkipera i dlatego zainteresowanie Janukiewiczem. Sprawa wypożyczenia była o tyle łatwiejsza, że Zagłębie współpracuje ze Śląskiem i do końca sezonu wypożyczony do drugoligowego klubu jest Patryk Klofik, a i w przyszłości wielu zawodników z Lubina trafiło do Wrocławia.

Polub Piłkę Nożną na Facebooku
Zgłoś błąd
inf.własna
Komentarze (0):
  Już uciekasz? Sprawdź jeszcze to:
  ×
  Sport na ×