Kokpit Kibice
Relacje na żywo
  • wszystkie
  • Piłka Nożna
  • Siatkówka
  • Żużel
  • Koszykówka
  • Piłka ręczna
  • Skoki narciarskie
  • Tenis
)

W czepku urodzeni - z Polski wyjechali, na emigracji docenieni

W czwartek przedstawiliśmy 10 spośród 86 emigrantów z polskiej ligi, którym wyjazd zagranicę w ciągu minionych 12 miesięcy wyszedł bokiem. Teraz zapraszamy na zestawienie tych, którym wyszło.
Maciej Kmita
Maciej Kmita

Przypomnijmy, że w w ciągu roku kluby polskiej ekstraklasy opuściło 87 zawodników - 25 Polaków i 62 obcokrajowców. W letnim okienku transferowym sezonu 2012/2013 piłkarzy na eksport rzuciły wszystkie kluby T-Mobile Ekstraklasy. Liczymy beniaminków, czyli Piasta Gliwice i Pogoń Szczecin, a nie spadkowiczów, czyli Cracovię i Łódzki Klub Sportowy). Zagranicę wyjechało wtedy 52 piłkarzy - 15 Polaków, 37 obcokrajowców.

W przerwie między rundami sezonu 2012/2013 tylko z Pogoni nikt nie pokusił się o wyjazd zagranicę, a w ogóle z ekstraklasy wyemigrowało 34 zawodników - 9 Polaków i 25 obcokrajowców. Za "wyjazd z kraju" przyjęliśmy też to, że obcokrajowiec rozwiązał kontrakt i nie związał się nowym z innym polskim klubem.

Jednym emigracja wyszła bokiem i o nich pisaliśmy w czwartek. Jest grupa, która zagranicą wiedzie spokojny piłkarski żywot i są zawodnicy, którzy w mocniejszych ligach znaczą tyle samo, co w polskiej albo po wyjeździe do bardziej cywilizowanego kraju pną się powoli w hierarchii. Tych właśnie teraz przedstawimy.

Poza piłkarzami z zestawienia, warto zwrócić uwagę na fakt, że wypożyczony z Legii Warszawa do Zeljenicara Sarajewo Marijan Antolović został mistrzem Bośni i Hercegowiny (30 występów, 20 puszczonych bramek i aż 15 czystych kont), ale już w sezonie 2010/2011 nie grał w Polsce, tylko w Borcu Banja Luka. Na wyróżnienie zasługuje też Krzysztof Król, który z Sheriffem Tyraspol zdobył mistrzostwo Mołdawii. Łukasz Mierzejewski natomiast z chorwackim HJK Rijeka awansował do Ligi Europejskiej.

Pechowa "10" - im emigracja z polskiej ligi wyszła bokiem

Polub Piłkę Nożną na Facebooku
inf. własna
Zgłoś błąd

Komentarze (1):