Kokpit Kibice
Relacje na żywo
 • wszystkie
 • Piłka Nożna
 • Siatkówka
 • Żużel
 • Koszykówka
 • Piłka ręczna
 • Skoki narciarskie
 • Tenis

Były kurator GieKSy nowym prezesem klubu z Bukowej

Były kurator i likwidator stowarzyszenia GKS Katowice, a ostatnio wiceprezes klubu z Bukowej Wojciech Cygan został nowym szefem GieKSy. Zmiany zaszły również w radzie nadzorczej katowickiego klubu.
Marcin Ziach
Marcin Ziach

Władza w GKS Katowice wróciła w ręce miasta. W radzie nadzorczej przywództwo objęła Krystyna Siejna, wiceprezydent Katowic, a pomagać będzie inna przedstawicielka magistratu Elżbieta Solska-Kuchciak, a sekretarzem klubu będzie Anna Dudzińska.

Zmiany dotknęły także władze katowickiego klubu. Kiedy wygasła umowa Bogusława Wyszomirskiego, który w październiku 2012 zastąpił nielubianego przy Bukowej Jaceka Krysiaka kandydatem numer 1. na fotel prezesa został Wojciech Cygan. Spekulacje odnalazły swoje odzwierciedlenie w faktach.

Cygan w GieKSie pojawił się w marcu 2010 roku, zajmując miejsce po Marku Worachu. Sytuacja katowickiego klubu była wówczas dramatyczna. GKS-owi groziło bankructwo i kolejny w ostatnich latach upadek. Wówczas za sprawą skutecznych decyzji kuratora i wsparcia miasta udało się klub przed upadkiem uratować.

Po trzech miesiącach na fotelu sternika GKS-u zastąpił go wcześniej wspomniany Krysiak. Był to początek ery Ireneusza Króla, która zakończyła się w lipcu 2012 roku, kiedy wybuchła bomba w postaci domniemanej fuzji katowickiego klubu z Polonią Warszawa. Dwa miesiące później do klubu wrócił Cygan, który został mianowany wiceprezesem. Wywołało to wściekłość Króla.

- Nowy wiceprezes, to siedział w sobotę w fantastycznym nastroju na trybunach i rzucał kartony do kibiców, żeby wrzucili tam prezesa Krysiaka. Nie wiem w ogóle, jakim prawem ta osoba została wiceprezesem, ale to jest pytanie do miasta, a nie do mnie. Usłyszałem w Urzędzie Miasta zapewnienie, że pana Cygana w składzie nie będzie. Zrobili co zrobili, zatem po raz kolejny mnie oszukali - grzmiał wówczas boss katowickiego klubu.

Mimo sprzeciwu Króla Cygan pozostał na stanowisku i w poniedziałek został nowym prezesem GKS-u. W Katowicach z tą nominacją wiążą duże nadzieje. Przede wszystkim nowy szef GieKSy cieszy się dużym szacunkiem kibiców katowickiego klubu. Poważany jest za swój profesjonalizm i umiejętność mądrego zarządzania klubem. Zaufaniem darzą go także zawodnicy i sztab szkoleniowy.

Ta nominacja może oznaczać, że przy Bukowej w dalszym ciągu przeprowadzane będą reformy, które wydobędą klub z marazmu i pozwolą mu w niedalekiej przyszłości stać się pretendentem do walki o awans do najwyższej klasy rozgrywkowej.

Kim jest Wojciech Cygan?

Absolwent studiów magisterskich na Wydziale Prawa i Administracji Uniwersytetu Śląskiego w Katowicach oraz Podyplomowego Studium Prawa Autorskiego, Wydawniczego i Prasowego w Instytucie Prawa Własności Intelektualnej Uniwersytetu Jagiellońskiego w Krakowie.

W latach 2007-2011 odbył aplikację adwokacką w Okręgowej Radzie Adwokackiej w Katowicach. W 2011 roku, po zdanym egzaminie, został wpisany na listę adwokatów. W trakcie aplikacji adwokackiej współpracował z kancelarią adwokacką w Katowicach.

W 2011 roku powołany w poczet członków Wydziału ds. Bezpieczeństwa na Obiektach Piłkarskich Śląskiego Związku Piłki Nożnej.

Przeprowadził kilkadziesiąt szkoleń i wykładów z zakresu ochrony danych osobowych, bezpieczeństwa informacji, własności intelektualnej, prawa autorskiego oraz zakładania i prowadzenia działalności gospodarczej. Współautor publikacji z zakresu ochrony danych osobowych i własności intelektualnej.

Polub Piłkę Nożną na Facebooku
Zgłoś błąd
inf. własna

Komentarze (0):

  Już uciekasz? Sprawdź jeszcze to:
  ×
  Sport na ×