Puchar Niemiec: Awans Schalke, Werderu i Bayeru

Mecze 2. rundy Pucharu Niemiec, które odbyły się we wtorek zakończyły się bez niespodzianek. Najwięcej problemów z wywalczeniem awansu miała drużyna Monachium 1860, która dopiero w rzutach karnych rozstrzygnęła losy rywalizacji na swoją korzyść. Niespodziewanie sporo problemów miał Werder, a bez większych kłopotów promocję do dalszych gier uzyskały ekipy Bayeru Leverkusen oraz Schalke 04.

Adam Kiołbasa

Lider tabeli Bundesligi zwycięstwo 2:0 nad Hannoverem zawdzięcza Westermannowi, który dwukrotnie wpisał się na listę strzelców. Obie bramki dla drużyny z Gelsenkirchen padły w drugiej części spotkania.

W takim samym stosunku bramkowym, tyle że na wyjeździe z Augsburgiem wygrał Bayer Leverkusen. Popularne Aspiryny już do przerwy prowadziły po trafieniu Kiesslinga, a po zmianie stron na 2:0 podwyższył Vidal.

Zaledwie po sześciu minutach gry Werder przegrywał z Erzgebirge Aue 0:1, ale ostatecznie przechylił szalę zwycięstwa na swoją korzyść. Goście zawdzięczają awans Pizarro oraz Rosenbergowi.

Dopiero po dogrywce awans wywalczyła Hansa Rostock, a Monachium 1860 potrzebowało serii rzutów karnych, aby zapewnił sobie udział w 3. rundzie DFB Pokal.

Ponadto Mainz wyeliminowało z dalszych gier FC Koeln, a Energie Cottbus wygrało aż 3:0 z Borussią Moenchengladbach.

Pozostałe mecze 2. rundy Pucharu Niemiec zostaną rozegrane w środę, 24 września.

2. Runda Pucharu Niemiec:

Eintracht Frankfurt - Hansa Rostock D. 1:2 (1:1, 1:0)
1:0 - Fenin 44'
1:1 - Kern 53'
1:2 - Kern 102'

Energie Cottbus - Borussia Moenchengladbach 3:0 (1:0)

Monachium 1860 - Duisburg 0:0 k. 5:4

Schalke 04 Gelsenkirchen - Hannover 96 2:0 (0:0)
1:0 - Westermann 55'
2:0 - Westermann 78'.

Oglądaj rozgrywki Pucharu Niemiec DFB-Pokal na Eleven Sports w Pilocie WP (link sponsorowany)