Udany początek beniaminków - wyniki spotkań 1. kolejki gr. zachodniej II ligi

W piątek i sobotę piłkarze grupy zachodniej II ligi rozegrali I kolejkę spotkań. Bardzo dobrze nowy sezon rozpoczęła Odra Opole, która na własnym boisku wysoko pokonała Jarotę Jarocin.

Adrian Dudkiewicz

Dla opolan piątkowy pojedynek był pierwszym spotkaniem na szczeblu centralnym od kilku lat. Powrót był udany, bowiem zespół Dariusza Żurawa rozgromił na własnym boisku Jarotę Jarocin 3:0. Sporą przewagę uzyskał jednak dopiero w drugiej połowie, a mecz oglądało ponad dwa tysiące kibiców - Właśnie tak chcieliśmy zacząć sezon i ogromnie się cieszymy, że zrealizowaliśmy nasz cel. Pozycja w tabeli na razie nas nie interesuje. Liczą się punkty, a na tabelę będziemy patrzeć po 34. kolejce - cieszył się doświadczony Tomasz Copik.

Do I ligi chce wrócić MKS Kluczbork. Biało-niebiescy z wysokiego "c" rozpoczęli II-ligowego rozgrywki, bo rozgromili na własnym boisku solidny Rozwój Katowice 5:0. Na nic się zdały roszady taktyczne wprowadzone w drugiej połowie przez Dietmara Brehmera, chociaż po przerwie gospodarze zdobyli tylko jedną bramkę. Cały zespół biało-niebieskich rozegrał świetne zawody i zasłużenie objął prowadzenie w tabeli.

Po raz drugi w przeciągu kilku dni zagrała ze sobą Warta Poznań i Zagłębie Sosnowiec. Najpierw w Pucharze Polski, a teraz w lidze. I po raz drugi "Zieloni" potwierdzili, że również włączą się do walki o awans. Na uwagę zasługują też zwycięstwa beniaminków - Błękitnych Stargard Szczeciński i trzy bramki w jednej połowie Wojciecha Okińczyca w barwach UKP Zielona Góra. - Prezydent Zielonej Góry wyraźnie określił się, że chciałby tu mieć dobrą piłkę. Mówił także o stadionie. Jest zainteresowany, żeby taki obiekt w mieście powstał. Jeśli pojawi się możliwość pozyskania środków na budowę areny piłkarskiej, przejdziemy do konkretów. A póki co, trzeba mieć długofalowy plan i małymi kroczkami we własnym środowisku bawić się graniem w piłkę - zapowiada dyr. MOSiR w Zielonej Górze Robert Jagiełowicz.

W niedzielę w ostatnim pojedynku inauguracyjnej rundy zmierzą się spadkowicz z I ligi Polonia Bytom i Chrobry Głogów.

WYNIKI SPOTKAŃ 1. KOLEJKI GR. ZACHODNIEJ II LIGI:

MKS Kluczbork - Rozwój Katowice 5:0 (4:0)
1:0 - Bzdęga 7'
2:0 - Niziołek 15'
3:0 - Hober 29'
4:0 - Wolkiewicz 34'
5:0 - Wolkiewicz 64'

Ostrovia Ostrów Wielkopolski - Bytovia Bytów 1:1 (0:1)
0:1 - Wróbel 29'
1:1 - Szepeta (k.) 49'

Odra Opole - Jarota Jarocin 3:0 (0:0)
1:0 - Krysian (k.) 55'
2:0 - Kocur 55'
3:0 - Tomanek (k.) 78'

Warta Poznań - Zagłębie Sosnowiec 3:0 (2:0)
1:0 - Marciniak 5'
2:0 - Scherfchen 9'
3:0 - Ciarkowski 68'

Błękitni Stargard Szczeciński - Górnik Wałbrzych 2:0 (1:0)
1:0 - Gutowski 9'
2:0 - Gajda (k.) 60'

UKP Zielona Góra - Ruch Zdzieszowice 4:2 (0:0)
1:0 - Kononowicz 51'
2:0 - Okińczyc 59'
3:0 - Okińczyc 64'
3:1 - Pajączkowski 66'
4:1 - Okińczyc 70'
4:2 - Rozmus 85'

Raków Częstochowa - Calisia Kalisz 2:1 (1:0)
1:0 - Napora 15
2:0 - Świerk 33'
2:1 - Wendzel 85'

KS Polkowice - Gryf Wejherowo 0:0

Wszystkie mecze 2. ligi piłki nożnej w Pilot WP, pierwszej TV online w Polsce! (link sponsorowany)
2. liga piłki nożnej w jednym miejscu. Transmisje wszystkich meczów obejrzysz na żywo, online, gdziekolwiek będziesz w Pilot WP.

Rywalizację 18 drużyn o najlepsze miejsca w tabeli, a tym samym wszystkie mecze 34 kolejek do zobaczenia online na kanałach 2. liga piłki nożnej za pośrednictwem platformy streamingowej Pilot WP. Dodatkowo, dla wszystkich którzy chcą obejrzeć rozgrywki później, będzie przygotowana biblioteka VOD, z rozegranymi meczami. Wystarczy wykupić pakiet "2. liga piłki nożnej" w Pilot WP, a razem z nim dostęp do kanałów 2. liga piłki nożnej oraz VOD z meczami.

To tutaj toczy się prawdziwa gra! Sportowe emocje gwarantowane!