Anglia: Polski bramkarz puścił dwa gole na inaugurację

Bartosz Białkowski zainaugurował w piątkowy wieczór nowy sezon w angielskiej League One. Polak nie zachował czystego konta, a jego drużyna nie wygrała.

Bartosz Zimkowski

Rywalem Notts County, gdzie na co dzień występuje Bartosz Białkowski, było Sheffield United. Jego drużyna już od 14. minuty grała w osłabieniu po czerwonej kartce. Jeszcze w pierwszej połowie Bartosz Białkowski wpuścił gola. Po zmianie stron Notts wyrównało, ale drugą bramkę dołożyły Szable i zwyciężyły 2:1.

Celem zespołu Białkowskiego jest awans do The Championship. Polak występuje w Notts County od roku. Dotychczas wystąpił w 47 meczach, w których 14 razy zachował czyste konto.

Wcześniej na Wyspach Brytyjskich grał w: Barnsley FC, Ipswich Town oraz Southampton.