Ligue 1: Gol Krychowiaka na otwarcie, pierwsze trafienie Falcao

Grzegorz Krychowiak nowy sezon francuskiej Ligue 1 rozpoczął od zdobycia bramki w przegranym w spotkaniu 1. kolejki ze Stade Rennes, ale jego Stade Reims uległ czerwono-czarnym 1:2.

Maciej Kmita

Reprezentant Polski tuż przed gwizdkiem kończącym I połowę doprowadził do wyrównania. Wcześniej Rennes prowadził 1:0 po golu Vintenta Pajota. Drużyna Polaka nie dowiozła korzystnego wyniku do końca meczu, tracąc drugą bramkę w 85. minucie za sprawa Mevluta Erdinca. Krychowiak rozegrał pełne 90 minut.

Od porażki nowy sezon rozpoczął też Ludovic Obraniak i jego Girondins Bordeaux. Żyrondyści nie mieli jednak łatwego zadania, bo na starcie rozgrywek musieli zmierzyć się z AS Monaco. Do 82. minuty zespół byłego reprezentanta Polski utrzymywał bezbramkowy remis, ale potem w przeciągu pięciu minut ekipa z Lazurowego Wybrzeża zdobyła dwie bramki, a konkretnie uczynili to Emmanuel Riviere i Falcao.

Gola dla Valenciennes w wygranym 2:0 spotkaniu z Toulouse zdobył były gracz Wisły Kraków - Maor Melikson.

Stade Rennes - Stade Reims 2:1 (1:1)
1:0 - Pajot 9'
1:1 - Krychowiak 45'
2:1 - Erdinc 85'

Girondins Bordeaux - AS Monaco 0:2 (0:0)
0:1 - Riviere 82'
0:2 - Falcao 87'

Rusza francuska Ligue 1! Cavani vs Falcao, AS Monaco stawi czoła Paris Saint-Germain?

Oglądaj rozgrywki francuskiej Ligue 1 na Eleven Sports w Pilocie WP (link sponsorowany)