Kokpit Kibice
Relacje na żywo
 • wszystkie
 • Piłka Nożna
 • Siatkówka
 • Żużel
 • Koszykówka
 • Piłka ręczna
 • Skoki narciarskie
 • Tenis

Sektor gości wróci na stadion Sandecji

Jedna z trybun na stadionie im. Ojca Władysława Augustynka została zamknięta przed rozpoczęciem sezonu 2012/2013, gdyż miała być remontowana. Minął rok, a konkretne prace wciąż nie ruszyły.
Krzysztof Niedzielan
Krzysztof Niedzielan

To oznaczało również, ze sympatycy drużyn przyjezdnych nie mogli oficjalnie być na stadionie, w sektorze gości. Na początku sierpnia upubliczniono długo wyczekiwane informacje. Na oficjalnej stronie internetowej można było zobaczyć wizualizację nowej trybuny, projekty wykonawcze i pozwolenie na budowę, wydane przez prezydenta miasta Nowego Sącza. Brakowało jednak konkretów na temat terminu rozpoczęcia prac. Powód? Brak pieniędzy. Reakcja kibiców była następująca - bojkot domowych meczów Sandecji.

- Nie "łykamy" tego, iż  pozwolenie na budowę zawiera błędną, przyszłościową datę (grudzień 2013), co w poważnym projekcie jest kpiną. Nadal brak konkretów co do finansowania trybuny, terminu jej powstania itd. Skoro realizacja inwestycji wiąże się z brakiem sektora gości to klub powinien wyznaczyć sektor zastępczy dla kibiców gości, co jest wymogiem licencyjnym. Jako kibice Sandecji, nie mamy problemów z wchodzeniem na inne stadiony w naszym kraju. Wieści o "remontach" sektorów gości innych klubów zawsze były źle postrzegane. W tym wypadku źle postrzega się nas, a tego nikt z nas nie chce - można było przeczytać w oświadczeniu Stowarzyszenia Kibiców Sandecji.

Na razie nie ma perspektyw na rozpoczęcie budowy nowej trybuny, ale
swoją rolę w załagodzeniu konfliktu miał Maciej Korzym, który zaaranżował spotkanie przedstawicieli Stowarzyszenia Kibiców Sandecji z prezesem Andrzejem Dankiem, a prywatnie teściem piłkarza Korony Kielce. Cudów nie udało się zdziałać, ale po rozmowach rozpoczęły się działania mające na celu przywrócenie sektora dla przyjezdnych.

- Zamontowano już 220 krzesełek, ogrodzenie i zabezpieczenie trybun. W najbliższych dniach zainstalowany będzie dodatkowy system monitoringu obejmujący nowe miejsca, a także nadajnik internetu bezprzewodowego do obsługi zintegrowanego systemu identyfikacji kibiców - powiedział w rozmowie z portalem SportoweFakty.pl Michał Śmierciak, rzecznik prasowy Sandecji Nowy Sącz.


Tak prezentuje się teraz trybuna dla gości fot. sandecja.com.pl Tak prezentuje się teraz trybuna dla gości fot. sandecja.com.pl

W najbliższy piątek stadion ma wizytować policja, która dokona odbioru sektora i wejścia na obiekt. Jeśli wszystko pójdzie zgodnie z planem, kibice przyjezdni będą mogli być przyjęci już od kolejnego meczu Sandecji w Nowym Sączu. Ten zaplanowano na 7 września z Dolcanem Ząbki.

Polub Piłkę Nożną na Facebooku
Zgłoś błąd
inf. własna

Komentarze (0):

  Już uciekasz? Sprawdź jeszcze to:
  ×
  Sport na ×