Eliminacje LM: Milan rozgromił PSV, Celtic uratowany, Sociedad z awansem!

AC Milan nie pozostawił złudzeń wicemistrzowi Holandii, a jedną z bramek zdobył Mario Balotelli. Do fazy grupowej nie udało się jednak zakwalifikować Szachtiorowi Karaganda.

Konrad Kostorz

Podopieczni Massimiliano Allegriego mieli prawo obawiać się rywalizacji z nieobliczalnym i ofensywnie usposobionym PSV. Rossoneri stanęli jednak na wysokości zadania, rozegrali świetne spotkanie, a przy tym mieli mnóstwo szczęścia i w efekcie pewnie pokonali przedstawiciela Eredivisie.

Spotkanie ułożyło się wybornie dla Milanu, ponieważ już w 9. minucie precyzyjny strzał z dystansu oddał Kevin-Prince Boateng, a Jeroen Zoet mimo rozpaczliwej interwencji nie zatrzymał futbolówki.

Kapitalne zawody w bramce zespołu z Serie A rozgrywał Christian Abbiati, który obronił mnóstwo groźnych uderzeń Holendrów. Najlepszej okazji dla zespołu Phillipa Cocu nie wykorzystał w 46. minucie Georginio Wijnaldum, który w sobie tylko znany sposób przegrał pojedynek oko w oko z golkiperem Milanu. Wcześniej, jeszcze w pierwszej połowie, piłka po uderzeniu Jetro Willemsa wylądowała na poprzeczce bramki gospodarzy!

Przyjezdnych w 55. minucie pogrążył znakomicie dysponowany i bardzo aktywny Mario Balotelli, który wykazał się refleksem, kierując piłkę do bramki po podaniu Philippe'a Mexesa. Na 3:0 podwyższył po asyście Andrei Poliego Boateng, nie dając szans Zoetowi uderzeniem w długi róg. Wysokie zwycięstwo Milanu może być nieco mylące, ponieważ PSV na San Siro zaprezentowało się z dobrej strony i zasłużyło na zdobycie co najmniej jednej bramki. Warto dodać, że Przemysław Tytoń cały mecz obejrzał z ławki rezerwowych.

Jesteś kibicem piłki nożnej? Mamy dla Ciebie fanpage na Facebooku! Nie zwlekaj! Kliknij i polub nas.

Ogromnej dawki emocji dostarczył pojedynek na Celtic Park, gdzie mistrzowie Szkocji musieli odrobić dwubramkową stratę z Astany. Kazachowie długo skutecznie się bronili, lecz nie zdołali utrzymać bezbramkowego remisu do przerwy, ponieważ kapitalnie z 25 metrów nie do obrony dla Aleksandra Mokina huknął Kris Commons.

The Bhoys drugą odsłonę zaczęli od mocnego uderzenia - w dość przypadkowej sytuacji piłkę przejął Georgios Samaras i wpisał się na listę strzelców. Jeśli ktoś sądził, że Szachtior skapituluje i całkowicie odda inicjatywę miejscowym, mocno się jednak pomylił. Drużyna Wiktora Kumykowa nie tylko się broniła, ale też zagrażała Fraserowi Forsterowi - w 63. minucie po strzale Sergieja Kizniczenki piłka zatrzymała się na poprzeczce!

W oczekiwaniu na dogrywkę bardziej aktywni byli Szkoci i ich wysiłki przyniosły efekt. Jeszcze w doliczonym czasie gry Anthony Stokes wyłożył piłkę na 10. metr Jamesowi Forrestowi, który zdobył upragnioną bramkę dla Celtiku. Kazachowie dzielnie walczyli z ekipą Neila Lennona, ale na fazę grupową będą musieli poczekać jeszcze co najmniej rok.

Pozostałe środowe spotkania nie przyniosły zbyt wielu emocji. Real Sociedad udowodnił swoją wyższość nad faworyzowanym przed rozpoczęciem dwumeczu Olympique Lyon, a fenomenalnego gola po indywidualnej akcji zdobył Carlos Vela. Baskowie zagrają w fazie grupowej po raz drugi w historii podobnie jak Viktoria Pilzno, która zgodnie z oczekiwaniami wyeliminowała mistrza Słowenii. Zenit Sankt Petersburg z kolei w dwumeczu zaaplikował portugalskiemu Pacos de Ferreira aż 8 goli!

Wyniki środowych rewanżowych spotkań IV rundy eliminacji Ligi Mistrzów:

Zenit Sankt Petersburg - Pacos de Ferreira 4:2 (1:0)

Pierwszy mecz: 1:1, awans: AC Milan

Celtic Glasgow - Szachtior Karaganda 3:0 (1:0)

Pierwszy mecz: 1:3, awans: Viktoria Pilzno

Real Sociedad - Olympique Lyon 2:0 (1:0)
1:0 - Vela 67'
2:0 - Vela 90+1'

Pierwszy mecz: 2:0, awans: Real Sociedad

Znamy wszystkich uczestników Ligi Mistrzów! Grupa śmierci z Barcą, PSG, Borussią i Napoli?