Ligue 1: Bordeaux nie dało rady PSG, 90 minut i żółta kartka Ludovika Obraniaka

Nie było niespodzianki w meczu otwierającym 5. kolejkę Ligue 1. Po lekkiej zadyszce na początku sezonu PSG zaczyna grać na miarę oczekiwań i w piątek pokonało na wyjeździe Girondins Bordeaux.

Szymon Mierzyński

Mistrz Francji triumfował 2:0 i wynik ten jest w pełni sprawiedliwy. W pierwszej połowie do siatki trafił Blaise Matuidi, zaś po przerwie sprytnym strzałem prowadzenie gości podwyższył Lucas Moura.

Ludovic Obraniak spędził na boisku 90 minut, ale podobnie jak jego koledzy nie wyróżnił się niczym szczególnym. Znalazł się za to w notesie sędziego, bo zobaczył żółtą kartkę. Warto jednak zaznaczyć, że przy stanie 0:1 brał udział w jednej z nielicznych groźnych akcji Żyrondystów. Oddał strzał sprzed pola karnego, który obronił Salvatore Sirigu. Podobnych celnych prób w wykonaniu miejscowych było jak na lekarstwo.

Dzięki piątkowej wygranej PSG awansowało na 1. miejsce w tabeli. Może je jednak stracić jeśli inne drużyny z czołówki również zgarną komplet punktów. Najłatwiejsze zadanie czeka Olympique Marsylia, który zagra w sobotę z outsiderem stawki, Toulouse FC.

Girondins Bordeaux - Paris Saint-Germain 0:2 (0:1)
0:1 - Matuidi 30'
0:2 - Lucas 64'