Premier League: Świetny debiut Oezila, zwycięstwa Arsenalu i Man Utd (wideo)

Mesut Oezil rozdzielał piłki w swoim debiucie w Arsenalu Londyn. Zaliczył asystę, a Kanonierzy ograli Sunderland 3:1. Zwyciężył także Manchester United.

Bartosz Zimkowski

Czwartą serię spotkań otworzył mecz Manchesteru United z Crystal Palace. Do podstawowego składu po kontuzji głowy wrócił Wayne Rooney. Na ławce zasiadł za to nowy nabytek Czerwonych Diabłów Marouane Fellaini. Belg na murawie pojawił się na ostatnie 30 minut.

Długo bramki nie mogli zdobyć gospodarze. Szczęście uśmiechnęło się tuż przed przerwą, gdy Kagisho Dikgacoi sfaulował wychodzącego na czystą pozycję Ashleya Younga. Sędzia słusznie wskazał na "wapno". Robin van Persie zmylił interweniującego bramkarza i wyprowadził mistrzów Anglii na prowadzenie. W drugiej odsłonie gospodarze nie rzucili się na grających w osłabieniu gości. Wprawdzie zdobyli drugiego gola, ale dopiero 10 minut przed końcem. Wówczas Rooney strzałem z rzutu wolnego z około 25 metrów ustalił wynik spotkania na 2:0.

W barwach Arsenalu Londyn zadebiutował najdroższy gracz tego klubu Mesut Oezil. Już w 11. minucie pokazał po co go ściągnięto. Jego podanie na bramkę zamienił niezwykle skuteczny w tym sezonie Olivier Giroud. W pierwszej połowie Kanonierzy mieli sporo okazji do zdobycia kolejnego gola. Świetnie piłki rozdzielał Oezil. Więcej bramek jednak nie padło. Po zmianie stron gospodarze wywalczyli rzut karny, który zamienili na bramkę. Arsenal odpowiedział dwoma trafieniami - oba były autorstwa Aarona Ramseya. Kanonierzy po tym zwycięstwie awansowali na fotel lidera i pozostaną na nim, jeśli Chelsea nie wygra swojego meczu.

Znów zawiódł Manchester City. The Citizens na Britannia Stadium bezbramkowo zremisowali ze Stoke City i ma siedem "oczek" na koncie.