Serie A: Inter stracił dystans do Napoli i Juve, wpadki Lazio oraz Udinese

Grający w nie najmocniejszym składzie Inter Mediolan nie pokonał niżej notowanego przeciwnika. W 81. minucie meczu z Atalantą Bergamo na boisko wszedł Piotr Zieliński.

Konrad Kostorz

Z uwagi na napięty terminarz Walter Mazzarri postanowił przemeblować nieco skład swojego zespołu, a w efekcie od 1. minuty zagrali m.in. Rolando, Mateo Kovacić i Ishak Belfodil. Pierwsza bramka padła dopiero na kwadrans przed końcem regulaminowego czasu gry - Mauro Icardi pokonał bramkarza Cagliari Calcio po zagraniu Yuto Nagatomo. Inter Mediolan nie zdołał utrzymać prowadzenia do ostatniego gwizdka sędziego, bowiem po strzale Radji Nainggolana piłka odbiła się od interweniującego Rolando, co uniemożliwiło skuteczną paradę Samirowi Handanoviciowi.

Nerazzurri wskutek wpadki z ekipą z Sardynii tracą do SSC Napoli i Juventusu Turyn 2 "oczka".

Lazio Rzym prowadziło 2:0 z beniaminkiem, jednak nie zdołało sięgnąć po komplet punktów. Ambitne US Sassuolo, które w poprzedniej kolejce sensacyjnie zremisowało z Napoli, zabrało się do odrabiania strat, a w końcówce miało okazję, by strzelić zwycięskiego gola.

Nierówną formę na początku sezonu prezentuje Udinese Calcio. Zebry po szczęśliwym pokonaniu Genoi nie sprostały Atalancie Bergamo, a dwa gole padły po strzałach Germana Denisa. Piotr Zieliński już tradycyjnie nie znalazł się w wyjściowej "11" i wszedł do gry dopiero w 81. minucie. Polak miał nawet okazję, by wpisać się na listę strzelców, ale w defensywie bardzo dobrze popracował Cristiano Del Grosso.

Warto odnotować, że premierowego gola w Serie A strzelił Jaroslav Plasil, który trafił do Catanii Calcio z Girondins Bordeaux. Sycylijczycy pewnie pokonali Chievo Werona, a Tomasza Kupisza zabrakło w kadrze meczowej.

Jesteś kibicem piłki nożnej? Mamy dla Ciebie fanpage na Facebooku! Nie zwlekaj! Kliknij i polub nas.

Atalanta Bergamo - Udinese Calcio 2:0 (1:0)

1:0 - Denis 45'
2:0 - Denis 63'

Cagliari Calcio - Inter Mediolan 1:1 (0:0)
0:1 - Icardi 75'
1:1 - Nainggolan 83'

Catania Calcio - Chievo Werona 2:0 (1:0)
1:0 - Plasil 22'