Primera Division: Barcelona rozgromiła Atletico Madryt

W sobotę rozegrano dwa spotkania 6. kolejki Primera Division. Kibice obejrzeli łącznie aż 10 bramek. Sześć razy piłkę z siatki musiał wyciągać bramkarz Atletico Madryt, zespół ten został wręcz zmiażdżony przez Barcelonę. Trzy punkty wywalczyli także piłkarze Villarreal, którzy ograli Betis Sewilla.

Piotr Robaczyński

Podopieczni Manuela Pellegriniego byli przed meczem z Betisem Sewilla zdecydowanym faworytem. Villarreal w tym sezonie jeszcze nie przegrał, podczas gdy goście od początku rozgrywek nie zanotowali ani jednego zwycięstwa. Niespodziewanie jednak to piłkarze Verdiblancos od początku przejęli inicjatywę i w 20. minucie objęli prowadzenie. Gospodarze nie poddali się jednak, konsekwentnie dążyli do zmiany niekorzystnego rezultatu i ostatecznie rozstrzygnęli ten pojedynek na swoją korzyść. Trzy punkty Villarreal zapewnili Gonzalo Rodríguez oraz Joseba Llorente.

Niezwykle emocjonujący mecz obejrzeli kibice zgromadzeni na Camp Nou. Konfrontacja dwóch zespołów z czołówki tabeli zapowiadała się wprawdzie bardzo ciekawie, ale chyba nikt nie spodziewał się, że będzie to tak jednostronne widowisko. Drużyna prowadzona przez Josepa Guardiolę już w 8. minucie prowadziła 3:0 po trafieniach Rafaela Marqueza, Samuela Eto'o i Lionela Messiego. Atletico odpowiedziało bramką Maxi Rodrigueza, ale w dalszej części spotkania nadal przeważali gospodarze, którzy jeszcze trzykrotnie pokonali golkipera gości. Gregory Coupet musiał wyciągać piłkę z siatki po strzałach Eto'o, Eidura Gudjohnsena oraz Thierry'ego Henry. Ostatecznie mecz zakończył się sensacyjnym wynikiem 6:1. Dla zawodników Barcelony było to już czwarte ligowe zwycięstwo z rzędu, po którym awansowali oni na 2. pozycję w tabeli.