Jagiellonia awansowała jako ostatnia - relacja z meczu Lechia Gdańsk - Jagiellonia Białystok

Lechia Gdańsk przegrała na stadionie przy ulicy Traugutta z Jagiellonią Białystok 0:1 w meczu 1/16 Remes Pucharu Polski. Zwycięską bramkę strzelił Paweł Zawistowski w 94 minucie spotkania.

Michał Gałęzewski

Pierwszą groźną akcję goście przeprowadzili już w piątej minucie. Strzelał Ensar Arifović, ale piłkę wybił Paweł Kapsa, a Ben Starosta wybił ją na rzut rożny. Chwilę później zaatakował Paweł Buzała, jednak spokojnie obronił Maciej Kudrycki.

W 9 minucie swoją szansę miał Alexis Norambuena Ruz, jednak tym razem spokój zachował Kapsa. Pierwsza część gry była dosyć bezbarwna, swoje szanse mieli między innymi Paweł Zawistowski i Marcin Pacan z Jagielloni i Paweł Buzała oraz Arkadiusz Mysona z Lechii.

Pierwszą groźną akcję w drugiej połowie przeprowadził Maciej Rogalski, który w 49 minucie strzelił niecelnie z woleja zza pola karnego. Gra była wyrównana, jednak najlepsze akcje stwarzali gospodarze, w szczególności Rafał Kosznik w 65 minucie i Maciej Rogalski, który po podaniu Macieja Kowalczyka uderzył niecelnie. W 86 minucie piłkę nad bramką strzelił Damir Kosajević, który 8 minut później podał piłkę do Pawła Zawistowskiego i pokonał Kapsę w ostatniej minucie doliczonego czasu gry, czym zapewnił drużynie awans do dalszej fazy Pucharu Polski.

Lechia Gdańsk - Jagiellonia Białystok 0:1 (0:0)
0:1 - Zawistowski 94’

Lechia Gdańsk: Kapsa - Starosta, Manuszewski, Wołąkiewicz, Kosznik - Kaczmarek (29’ Mysona), Trałka, Piątek (77’ Piątek), Rogalski - Buzała (60’ Rybski), Kowalczyk.

Jagiellonia Białystok: Kudrycki - Lewczuk, Pacan, Cionek, Aleksis - Dzienis (68’ Szczot), Zawistowski, Everton (68’ Matuszek), Falkowski - Tumicz (78’ Kojasević), Arifović.

Żółte kartki: Trałka, Piątek (Lechia), Falkowski, Kojasević (Jagiellonia).

Sędzia: Marcin Szulc (Warszawa).

Widzów: 6500.