Relacje na żywo
  • wszystkie
  • MŚ 2022
  • Piłka Nożna
  • Siatkówka
  • Żużel
  • Koszykówka
  • Piłka ręczna
  • Tenis
  • Zimowe

Ranking bramkarzy T-ME: Kosmiczny Miśkiewicz, świetni Trela i Bąk, fajtłapa Gliwa

Świetny [tag=26507]Dariusz Trela[/tag], [tag=6518]Michał Miśkiewicz[/tag] na swoim poziomie, odrodzony [tag=6847]Mateusz Bąk[/tag] i fajtłapowaty [tag=12091]Michał Gliwa[/tag] - tak wyglądała 13. kolejka T-Mobile Ekstraklasy z perspektywy bramkarzy.

Maciej Kmita
Maciej Kmita
Miśkiewicz w spotkaniu z Zagłębiem Lubin zachował czyste konto po raz ósmy (!) w sezonie i znów większa w tym zasługa jego samego niż kolegów z defensywy. I może też Davida Abwo, który z 4 metrów strzelił panu Bogu w okno. Miedziowi oddali cztery strzały w światło bramki Białej Gwiazdy i za każdym razem "Misiek" musiał wspiąć się na wyżyny umiejętności i po prostu to zrobił. Dzięki temu wrócił na poziom 91 procent skuteczności na linii - poziom nieosiągalny dla innych bramkarzy T-Mobile Ekstraklasy.

W meczu Piast Gliwice - Lechia Gdańsk więcej do roboty miał stojący w bramce gości Bąk, ale to Trela z Piasta interwencją z 61. minuty zgłosił aspiracje do nagrody za paradę sezonu, broniąc "główkę" Patryka Tuszyńskiego. Nie ma co dużo pisać, to trzeba zobaczyć.

Na drugim biegunie znalazł się Michał Gliwa z Zagłębia, który skapitulował już przy pierwszym strzale wiślaków w światło swojej bramki. Mało tego, Łukasz Garguła uderzył nie tylko w światło bramki, ale przecież niemal trafił piłką w Gliwę, ale mimo to piłka znalazła się w bramce lubinian...

Oprócz Miśkiewicza, Treli i Bąka czyste konto zachowali też Pavels Steinbors z Górnika Zabrze, Richard Zajac z Podbeskidzia Bielsko-Biała i Michał Buchalik z Ruchu Chorzów.

Względem 13. kolejki doszło do trzech zmian w obsadach bramki: wspomniany Zajac zastąpił Ladislava Rybansky'ego, Bąk Sebastiana Małkowskiego, a Krzysztof Baran pauzującego za czerwoną kartkę Jakuba Słowika. Do tego w przerwie meczu z Cracovią Macieja Mielcarza między słupkami bramki Widzewa zmienił Maciej Krakowiak.

Bramkarze w 14. kolejce T-ME:

Bramkarz Klub St. obronione / puszczone % skuteczności
Mateusz Bąk Lechia Gdańsk 7 / 0 100
Michał Buchalik Ruch Chorzów 4 / 0 100
Michał Miśkiewicz Wisła Kraków 4 / 0 100
Pavels Steinbors Górnik Zabrze 3 / 0 100
Dariusz Trela Piast Gliwice 3 / 0 100
Richard Zajac Podbeskidzie Bielsko-Biała 3 / 0 100
Wojciech Kaczmarek Zawisza Bydgoszcz 5 / 1 83
Krzysztof Baran Jagiellonia Białystok 5 / 1 83
Maciej Gostomski Lech Poznań 5 / 1 83
Wojciech Skaba Legia Warszawa 4 / 1 80
Radosław Janukiewicz Pogoń Szczecin 4 / 2 67
Maciej Krakowiak Widzew Łódź 2 / 1* 67
Maciej Mielcarz Widzew Łódź 2 / 2 50
Krzysztof Pilarz Cracovia 1 / 1 50
Michał Gliwa Zagłębie Lubin 1 / 1 50
Zbigniew Małkowski Korona Kielce 2 / 3 40
Rafał Gikiewicz Śląsk Wrocław 1 / 2 33

* - bramka po samobójczym zagraniu kolegi z zespołu Ranking bramkarzy T-ME: Nikt się nie uchował - wszyscy pokonani. Miśkiewicz wciąż na szczycie

Najlepszym bramkarzem 13. kolejki T-Mobile Ekstraklasy był:

zagłosuj, jeśli chcesz zobaczyć wyniki

Polub Piłkę Nożną na Facebooku
inf. własna
Zgłoś błąd
Komentarze (1)