LE: Tytoń znów z czystym kontem, Obraniak za burtą? Piękny gol w meczu Fiorentiny (wideo)

RB Salzburg, Esbjerg, Rubin, Valencia, Fiorentina i Dnipro wywalczyły awans do 1/16 finału LE. Krok od odpadnięcia z rywalizacji jest Girondins Bordeaux Ludovika Obraniaka.

Przemysław Tytoń po raz trzeci w tym sezonie wystąpił w meczu Ligi Europejskiej i ponownie udało mu się nie puścić ani jednego gola! Po bezbłędnych występach w pojedynkach z Czornomorcem (2:0) oraz Dinamem w Zagrzebiu nie dał się pokonać Chorwatom na Stadionie Philipsa. PSV Eindhoven wygrało dzięki bramkom Adama Mahera i Juergena Locadii, wykonując milowy krok w kierunku najlepszej "32".

Czwartego zwycięstwa nie zdołał odnieść rewelacyjny Ludogorec Razgrad. Bułgarzy podzielili się punktami z Ukraińcami, ale tylko kataklizm odbierze im miejsce w 1/16 finału. Bezbłędne passy podtrzymały natomiast Red Bull Salzburg i ACF Fiorentina. Austriacy sprawili, że za burtą Ligi Europejskiej znalazł się belgijski Standard Liege, natomiast Włosi dopiero w końcówce zapewnili sobie wygraną nad Pandurii Targu Jiu. W pierwszej połowie przepiękną bramkę dla rumuńskiego zespołu zdobył Brazylijczyk Eric de Oliveira Pereira.

Na rewelację LE obok Ludogorca wyrasta Esbjerg fB. Duńczycy wygrali trzeci mecz i wiosną wystawią w fazie pucharowej. Cel zrealizowała również Valencia CF, która w potyczce z FC Sankt Gallen miała jednak sporo kłopotów. Na początku drugiej połowy rzutu karnego nie wykorzystał Jonas, a dopiero w ostatnim kwadransie zwycięstwo Hiszpanom zagwarantowali Pablo Piatti i Sergio Canales. Dzięki pokonaniu Wigan Athletic do 1/16 finału awansował Rubin Kazań. Anglicy, którzy zgromadzili dotąd tylko 5 "oczek", o kwalifikację do kolejnej rundy będą musieli powalczyć w dwóch ostatnich kolejkach. Awansu w kieszeni nie ma również jeszcze Swansea City.

Jesteś kibicem piłki nożnej? Mamy dla Ciebie fanpage na Facebooku! Nie zwlekaj! Kliknij i polub nas.

Wciąż nierozstrzygnięta jest sytuacja w grupie F. Mający do tej pory komplet punktów Eintracht Frankfurt poległ w Tel-Awiwie, a Girondins Bordeaux nie sprostało APOEL-owi Nikozja. Francuzi tuż przed przerwą doprowadzili do remisu 1:1 (asystę przy bramce Lamine Sane zaliczył Ludovic Obraniak, który rozegrał 71 minut), ale w drugiej połowie decydujący cios zadali Cypryjczycy. Żyrondystom do wywalczenia awansu mogą nie wystarczyć nawet dwa zwycięstwa w pozostałych spotkaniach.

Wyniki spotkań 4. kolejki Ligi Europejskiej w grupach A - F:

GRUPA A

FC Sankt Gallen - Valencia CF 2:3 (1:1) 0:1 - Piatti 30' 1:1 - Besle 37' 2:1 - Karanović 66' 2:2 - Piatti 76' 2:3 - Canales 86'

Czerwona kartka: Montandon /56'/ (FC Sankt Gallen).

Kubań Krasnodar - Swansea City 1:1 (0:1) 0:1 - Bony 9' 1:1 - Balde 90+2'

Czerwona kartka: Xandao /76' za drugą żółtą/ (Kubań).

GRUPA B

Ludogorec Razgrad - Czornomoreć Odessa 1:1 (0:0) 1:0 - Quixada 47' 1:1 - Gai 64'

PSV Eindhoven - Dinamo Zagrzeb 2:0 (1:0) 1:0 - Maher 29' 2:0 - Locadia 57'

GRUPA C

Esbjerg fB - IF Elfsborg 1:0 (0:0) 1:0 - Van Buren 71'

Standard Liege - Red Bull Salzburg 1:3 (0:2) 0:1 - Svento 42' 0:2 - Kampl 45+1' 1:2 - Mpoku 55' 1:3 - Alan 58'

GRUPA D

NK Maribor - SV Zulte Waregem 0:1 (0:1) 0:1 - Hazard (k.) 29'

Rubin Kazań - Wigan Athletic 1:0 (1:0) 1:0 - Kuzmin 23'

GRUPA E

Dnipro Dniepropietrowsk - Pacos de Ferreira 2:0 (1:0) 1:0 - Matheus 44' 2:0 - Konoplianka 66'

Pandurii Targu Jiu - ACF Fiorentina 1:2 (1:0) 1:0 - Pereira 32' 1:1 - Matos 86' 1:2 - Valero 90+2'

GRUPA F

APOEL Nikozja - Girondins Bordeaux 2:1 (1:1) 1:0 - Alexandrou 14' 1:1 - Sane 45+2' 2:1 - Morais 55'

Czerwone kartki: Budimir /50'/ (APOEL) oraz N'Guemo /50' za drugą żółtą/ (Bordeaux).

Maccabi Tel Awiw - Eintracht Frankfurt 4:2 (3:0) 1:0 - Zahavi 14' 2:0 - Itzhaki 30' 3:0 - Itzhaki 35' 3:1 - Lakić 63' 3:2 - Meier (k.) 67' 4:2 - Zehavi (k.) 90+4'