Ranking bramkarzy T-ME: Cudowny Pilarz, tylko Skaba na zero (wideo)

Choć tylko Wojciechowi Skabie udało się zachować czyste konto w 16. kolejce T-Mobile Ekstraklasy, to bohaterem pierwszej serii spotkań rundy rewanżowej sezonu zasadniczego był [tag=5015]Krzysztof Pilarz[/tag].

Maciej Kmita
Wojciech Skaba
Skaba jako jedyny zachował czyste konto, ale nie miał trudnego zadania w meczu z Widzewem Łódź. Pilarz za to uratował Cracovii punkt w Gliwicach z Piastem. Bramkarz Pasów w I połowie spotkania mógł narzekać na nudę, ale po przerwie gospodarze zmusili go do wysiłku.

Na uwagę zasługuje przede wszystkim jego interwencja po strzale Rubena Jurado z 65. minuty. I wiadomo - obrona uderzenia Wojciecha Kędziory z rzutu karnego w doliczonym czasie gry przy stanie 1:1. Co ciekawe, Pilarz tymi paradami zrobił sobie doskonały prezent z okazji wejścia w "wiek chrystusowy". Golkiper Cracovii w dniu meczu z Piastem obchodził bowiem 33. urodziny.

Oprócz Pilarza przed szansą obronienia "11" stanęli w 16. kolejce też Marian Kelemen ze Śląska Wrocław i Zbigniew Małkowski z Korony Kielce. W pierwszym przypadku rzut karny przestrzelił Paweł Golański, a w drugim pewnie wykorzystał go Marco Paixao.

Pilarz kontra Piast:

Z dobrej strony w meczu z Cracovią zaprezentował się też bramkarz Piasta Dariusz Trela, który w I połowie, gdy gliwiczanie zostali całkowicie zdominowani przez Pasy, ratował swój zespół przed utratą bramki. Do rozpaczy w 24. minucie doprowadził Krzysztofa Danielewicza, broniąc jego "główkę" z najbliższej odległości.

Trela kontra Danielewicz:

Co prawda Górnik Zabrze pokonał w meczu na szczycie Wisłę Kraków 3:2, ale bramkarz ekipy z Roosevelta Pavels Steinbors chciałby jak najszybciej zapomnieć o tym pojedynku z Białą Gwiazdę. Prowadzenie krakowianom dał samobójczym trafieniem właśnie Łotysz, który wrzucił sobie piłkę do bramki po centrze Łukasza Garguły z rzutu rożnego.

Fatalna wpadka Steinborsa w meczu z Wisłą:

Michał Miśkiewicz tym razem nie uchronił Wisły przed porażką. Warto jednak zwrócić uwagę na fakt, że w drugim spotkaniu z rzędu to bramkarz Białej Gwiazdy był tym najbardziej zapracowanym w całej lidze - w 16. kolejce musiał interweniować na linii aż 11 razy.