Festiwal błędów - relacja z meczu Kolejarz Stróże - Puszcza Niepołomice

Pięć bramek padło w meczu 17. kolejki w Stróżach. Aż cztery były efektem błędów, a dwie bardzo kuriozalnych. Obie drużyny podtrzymały też swoje serie, ale tylko Puszcza była z tego faktu zadowolona.

Krzysztof Niedzielan

W piłce nożnej trzeba strzelać bramki. Kolejarz przekonał się o tym boleśnie w pierwszej części. W 8. minucie na mocny strzał z 17 metrów zdecydował się Marcin Majchrzak, lecz minimalnie spudłował. Jeszcze bliżej szczęścia był Piotr Rocki dziesięć minut później. Doświadczony pomocnik przegrał pojedynek sam na sam z bramkarzem Puszczy.

Krystian Stępniowski się wykazał, a golkiper gospodarzy Łukasz Lisak wręcz przeciwnie. W 23. minucie Mateusz Cholewiak ściął z prawej strony do środka, miał trochę miejsca, uderzył sprzed pola karnego, a gracz Kolejarza tak próbował łapać strzał, że przepuścił go miedzy nogami. W 32. minucie kolejny błąd gospodarzy okazał się brzemienny w skutkach. Michał Bajdur stracił piłkę około 20 metrów od własnej bramki, Mateusz Cholewiak zagrał prostopadle w pole karne, a Dawid Kałat w sytuacji sam na sam, nie dał szans Lisakowi.

Puszcza mogła prowadzić jeszcze wyżej, ale z mocnym strzałem Bartosza Biela, poradził sobie golkiper, a chwilę później Marcin Biernat główkował ponad bramką.

Piłka nożna na SportoweFakty.pl - nasz nowy profil na Facebooku! Tylko dla fanów futbolu! Kliknij i polub nas!

Drugą połowę zaczął z animuszem Kolejarz. Wprowadzony po przerwie Janusz Wolański strzelał z pola karnego, ale ponad bramką. W kolejnej akcji Wojciech Trochim wrzucił długą piłkę w szesnastkę, a bramkarz Puszczy zmuszony był do piąstkowania, które wykonał wzorowo, bo futbolówka opuściła pole karne.

Stróżanie próbowali, a gracze z Niepołomic strzelali. Witold Cichy sfaulował pędzącego Bartosza Biela, a sędzia wskazał na wapno. Do jedenastki podszedł Sebastian Janik, uderzył po ziemi w lewy róg, a Łukasz Lisak rzucił się w przeciwną stronę i w 51. minucie było 0:3. Goście mogli zdobyć kolejne gole. Najbliżej szczęścia byli w 57. minucie, ale groźny strzał Pawła Strózika z 20 metrów, sparował bramkarz Kolejarza.

Gospodarze byli wyraźnie podłamani takim wynikiem i nic nie wskazywało na to, że w tym meczu może się jeszcze coś ciekawego wydarzyć. Ci, którzy wierzyli, częściowo się nie zawiedli. 5 minut przed końcem regulaminowego czasu gry Wojciech Trochim dośrodkował z rzutu rożnego, a Janusz Wolański głową skierował piłkę do siatki. 120 sekund później Patryk Szymański dostał piłkę w polu karnym i niezbyt groźnie uderzył z ostrego kąta. Bramka padła, bo katastrofalnie interweniował w tej sytuacji Krystian Stępniowski.

W doliczonym czasie gry Kolejarz dążył do wyrównania, ale zabrakło na to czasu i precyzji. Najlepiej świadczy o tym zakończony fatalnym pudłem strzał z dystansu Wojciecha Trochima. Puszcza wygrała trzecie kolejne spotkanie i wydostała się ze strefy spadkowej. Kolejarz nie potrafił wywalczyć pełnej puli już w ósmym kolejnym meczu.

Po meczu powiedzieli:

Dariusz Wójtowicz, trener Puszczy: Przyjęliśmy słuszny sposób gry i odzwierciedlał to wynik. Do 85. minuty udawało nam się tę koncepcję realizować. Prowadziliśmy 3:0 i mecz układał się dla nas dobrze. Piłka nożna jest jednak pięknym sportem i na boisku nie wolno odpuszczać ani przez chwilę. Jeden błąd zawodnika spowodował stratę bramki, za chwilę w przypadkowy sposób straciliśmy kolejną i zrobił się horror. Szczęśliwie udało się uratować zwycięstwo i to dla nas wielki sukces.

Przemysław Cecherz, trener Kolejarza: Zagraliśmy w sposób kompromitujący i tak też straciliśmy bramki. Pierwszą pozostawiam bez komentarza. Dwie następne były efektem bardzo łatwych strat w środku pola. Nie wiem jak można zagrać tak słabo po niezłym meczu w Bełchatowie. Niektórzy zawodnicy traktują Kolejarza, jako przystanek za niezłe pieniądze, ale niebawem się przeliczą. Przepraszam wszystkich i zrobimy wszystko, by wygrać następny mecz.

Kolejarz Stróże - Puszcza Niepołomice  2:3 (0:2)
0:1 - Mateusz Cholewiak 23'
0:2 - Dawid Kałat 32'
0:3 - Sebastian Janik (k.) 51'
1:3 - Janusz Wolański 85'
2:3 - Patryk Szymański 87'