Puchar Włoch: II-ligowiec napędził strachu Interowi, historyczny występ 16-latka

Piłkarze Interu wywalczyli awans do 1/8 finału Coppa Italia, pokonując z małymi kłopotami 13. drużynę tabeli Serie B. Nie zawiodły również Chievo Werona, FC Parma oraz Atalanta Bergamo.

Konrad Kostorz

Według zasad obowiązujących w Pucharze Włoch osiem najlepszych drużyn minionego sezonu Serie A do rywalizacji przystąpi dopiero w 1/8 finału. Ponieważ Inter Mediolan uplasował się dopiero na 9. pozycji, musiał walczyć we wcześniejszym etapie.

Zespół Waltera Mazzarriego był stuprocentowym faworytem konfrontacji z Trapani Calcio i do przerwy prowadził już różnicą trzech goli. W końcówce Nerazzurri dali jednak dojść do głosu znacznie niżej notowanemu rywalowi i niewiele brakowało, a w doliczonym czasie gry Maurizio Ciaramitaro zdobyłby gola na 3:3 i doprowadził do dogrywki na San Siro!

Warto odnotować, że w 83. minucie na placu gry pojawił się urodzony w maju 1997 roku napastnik Federico Bonazzoli. 16-latek został drugim najmłodszym piłkarzem w historii Interu, który wziął udział w oficjalnym spotkaniu mediolańczyków. Liderem pozostaje legendarny Giuseppe Bergomi.

W walce o ćwierćfinał rywalem Interu będzie Udinese Calcio. Znacznie łatwiejsze zadanie czeka na początku stycznia 2014 roku Juventus Turyn i AC Milan, które rywalizować będą z II-ligowcami. Jedyną do tej pory niespodziankę w 1/16 finału sprawiła Siena, pokonując na wyjeździe Bolonię.

Wskazać trzeba, że debiutu w oficjalnym spotkaniu Chievo wciąż nie doczekał się Tomasz Kupisz. Były zawodnik Jagiellonii Białystok cały mecz z Regginą obserwował z perspektywy ławki rezerwowych.