Premier League: Sensacyjna porażka Chelsea! Remis Man City

Nie tylko Manchester United zawiódł swoich kibiców. Chelsea Londyn przegrała ze Stoke City. Tylko remis z Southampton zanotował Manchester City. Dobrze zagrał Liverpool.

Bartosz Zimkowski

Chelsea Londyn już w 10. minucie objęła prowadzenie w meczu ze Stoke City. Świetną akcją popisał się Andre Schuerrle. Bramka ta mogła wskazywać, że The Blues nie czeka trudne spotkanie. Kto tak pomyślał, srogo pomylił się. Jeszcze w pierwszej połowie Peter Crouch wyrównał stan pojedynku. Fatalnie w tej sytuacji interweniował Petr Cech. Zaraz po zmianie stron gospodarze zadali drugi cios. Świetnym strzałem popisał się Stephen Ireland. Chelsea odpowiedziała natychmiast i znów na listę strzelców wpisał się. Pod koniec meczu gra zaostrzyła się i sędzia pokazał kilka żółtych kartek. Decydujący cios zadali piłkarze Stoke, a konkretnie rezerwowy Oussama Assaidi. Minął przed polem karnym obrońcę, a następnie uderzył nie do obrony. Stoke wygrało 3:2 i sensacyjna porażka Chelsea stała się faktem.

Na St Marys Stadium Southampton podejmowało Manchester City, czyli zespół będący w znakomitej formie. Z kolei Święci przegrali trzy mecze z rzędu i spadli w tabeli. Nadal kontuzjowany jest Artur Boruc i rzecz jasna zabrakło go w składzie Southampton. The Citizens potwierdzili, że na wyjazdach grają bardzo słabo. Początkowo dominowali nad swoimi rywalami i zdobyli bramkę autorstwa Sergio Aguero. Później do głosu doszli gospodarze i pięknym strzałem popisał się Pablo Osvaldo. Dla Argentyńczyka był to dopiero drugi gol w Premier League. W drugiej połowie Southampton częściej było przy piłce i miało okazję do wygrania tego meczu. Tak się nie stało i Man City bardziej stracił dwa punkty niż zyskał jeden.

Dość dziwny pojedynek zobaczyli fani na Anfield. Padło pięć bramek, a aż trzy były samobójcze! Liverpool FC ograł West Ham United i "tylko" jednego gola zdobył Luis Suarez. Urugwajczyk zaliczył zatem czternaste trafienie w sezonie. Dzięki temu awansował na drugie miejsce, wyprzedzając Chelsea.