Apollon Limassol - Legia Warszawa: Oceny SportoweFakty.pl

Maciej Kmita
Tomasz Brzyski

Skala ocen 1-10 (wyjściowa 6):

Bartosz Bereszyński - 0. W drugim meczu z rzędu wyleciał z boiska z czerwoną kartką. O ile z Lechią Gdańsk popełnił faul, za który sędzia nie musiał karać go wyrzuceniem do szatni, o tyle próba wymierzenia rywalowi sprawiedliwości za faul na Rzeźniczaku była poniżej godności zawodnika drużyny, która na wyjeździe prowadzi 2:0. Wcześniej rozgrywał co najwyżej poprawne zawody.

Jakub Rzeźniczak - 7,0. Fakt, iż Kuciak nie miał wiele pracy, to głównie jego zasługa. Dyrygował szczelnym blokiem obronnym, a jeśli trzeba było, to dzięki swojej mobilności łatał dziury za kolegów. "Żołnierz uniwersalny" - po wykluczeniu Bereszyńskiego przeszedł na prawą obronę.

Dossa Junior - 6,5. O ten szczebelek słabiej od "Rzeźnika". To po jego błędzie Apollon miał jedyną sytuację bramkową. Do tego nie do końca trzymał nerwy na wodzy i dawał się prowokować Cypryjczykom - i zawodnikom, i kibicom.

Tomasz Brzyski 8,5 - Ojciec zwycięstwa. W 8. minucie po jego dobrym dośrodkowaniu Jodłowiec zdobył dla Legii pierwszego gola, a w 63. minucie po okresie niezłej gry i naporu Apollonu strzelił fantastycznego gola z rzutu wolnego, który podciął skrzydła gospodarzom. W defensywie nie miał wielu okazji do wykazania się, ale błędów nie popełnił.

Kto był najlepszym graczem Legii z Apollonem?