Premier League: Zwycięskie mecze klubów z Manchesteru (wideo)

Manchester United wygrał z West Ham United 3:1, a Manchester City pokonał Fulham Londyn 4:2. Kapitalną bramkę zdobył Yaya Toure, ale fatalnie do własnej siatki piłkę skierował Vincent Kompany.

Bartosz Zimkowski

West Ham United w ostatnich latach kompletował porażki na Old Trafford. Nie inaczej było w sobotę. W 26. minucie strzelanie rozpoczął Danny Welbeck, który wykorzystał podanie od Wayne'a Rooneya i mocnym strzałem pokonał debiutującego w Premier League Adriana. Anglik do bramki dopisał asystę. Adnan Januzaj kapitalnym zwodem minął obrońcę, a następnie z pięciu metrów wpakował futbolówkę do siatki.

W drugiej odsłonie Czerwone Diabły dołożyły jeszcze jednego gola. Rezerwowy Ashley Young otrzymał podanie od Rooneya i pięknym strzałem w same okienko wpisał się na listę strzelców. Dla WHU honorowego gola zdobył także zmiennik. Carlton Cole w sytuacji sam na sam z bramkarzem strzelił między jego nogami. Nie popisał się w tej sytuacji Alexander Buttner, który nie wyszedł w porę i dzięki temu Cole wyszedł oko w oko z Davidem de Geą.

Sześć bramek zobaczyli fani na Craven Cottage. Fulham Londyn przegrywało z Manchesterem City już 0:2, ale zdołało w kilku minut wyrównać. Jak szybko zdobyło dwie bramki, tak szybko straciło. The Citizens zwyciężyli 4:2, a z tego meczu można odnotować dwie sytuacje. Pierwsza z nich to piękny gol Yaya Toure, a druga to samobójcze trafienie Vincenta Kompany'ego. Trafienie Belga z pewnością będzie kandydować do największego kiksa sezonu.