KokpitKibice
Relacje na żywo
  • wszystkie
  • Piłka Nożna
  • Siatkówka
  • Żużel
  • Koszykówka
  • Piłka ręczna
  • Tenis
  • Zimowe

Top 10 piłkarskich wydarzeń 2013 roku z Polakami w tle

Co z 2013 roku zapamiętamy najbardziej? Cztery gole Roberta Lewandowskiego strzelone Realowi Madryt? Sukces młodych polskich piłkarek? Albo z innej beczki - bramkę straconą w meczu z San Marino?
Artur Długosz
Artur Długosz
Jesteśmy na Facebooku. Dołącz do nas!

W roku 2013 nie doczekaliśmy się sukcesów reprezentacji Polski i naszych drużyn klubowych. Nie znaczy to jednak, że poszczególne wydarzenia nie zapadną nam na dłużej w pamięci i nie wpiszą się w historię polskiej czy też światowej piłki nożnej. O czterech bramkach Roberta Lewandowskiego strzelonych Realowi Madryt w półfinale Ligi Mistrzów będzie się mówiło jeszcze bardzo długo. - Rzadko się zdarza, żeby jakikolwiek zawodnik strzelił cztery bramki Realowi Madryt. To musi się odbić echem na całym świecie i tak też było. Real nie przywykł do tego, że ktoś jest w stanie tak ich upokorzyć i to nie w meczu jakimś towarzyskim czy mniej ważnym tylko w półfinale Ligi Mistrzów - mówił portalowi SportoweFakty.pl Andrzej Juskowiak. Trudno mu nie przyznać racji.
O czym jeszcze będziemy pamiętać? O Polsce było też głośno na świecie - i to nie jest powód do dumy - gdy bramkę strzeliło nam San Marino. Był to dopiero dwudziesty gol zdobyty przez zawodników z tego małego państwa w przeciągu całej ich historii. W meczach z tą reprezentacją nigdy wcześniej nasi bramkarze nie musieli wyjmować piłki z bramki...

Żeby jednak nie było tak smutno, należy przypomnieć, że nasze młode piłkarki zostały mistrzyniami Europy w kategorii U-17. Prawdziwą gwiazdą kobiecej piłki została niesamowita Ewa Pajor, która dorobiła się ksywki "Messi w spódnicy". 

Jakie piłkarskie wydarzenia z roku 2013 w które zamieszani byli Polacy należy jeszcze przypomnieć? Działo się wiele, zarówno jeżeli chodzi o sytuacje przyjemne dla polskiego kibica, jak i te, o których chciałby on jak najszybciej zapomnieć.


Najlepszym polskim piłkarzem w 2013 roku był...

zagłosuj, jeśli chcesz zobaczyć wyniki

Polub Piłkę Nożną na Facebooku
inf. własna
Zgłoś błąd
Komentarze (12)