Utalentowany zawodnik FC Barcelony przechodzi do AS Romy

Zdjęcie okładkowe artykułu:
zdjęcie autora artykułu

Działacze AS Romy zapewnili sobie pozyskanie kolejnego uzdolnionego zawodnika. Z Wiecznym Miasta żegna się natomiast pomocnik reprezentacji Stanów Zjednoczonych.

Jak informuje włoska prasa, AS Romę wzmocni 17-letni Antonio Sanabria, który gra na pozycji napastnika. Wychowanek FC Barcelony nie zadebiutował jeszcze w Primera Division, za to ma już w dorobku występ w pierwszej reprezentacji Paragwaju. W ostatnich tygodniach Sanabria brał udział w barwach drugiej drużyny Dumy Katalonii w rozgrywkach Segunda Division i zdobył trzy gole.

Kwota transferu utalentowanego piłkarza ma wynieść około 5 mln euro. Paragwajczyk najbliższe pół roku spędzi na wypożyczeniu, najprawdopodobniej w jednym ze słabszych klubów Serie A. Dzięki temu będzie mógł przystosować się do włoskiego futbolu i nabrać doświadczenia.

Jak już informowaliśmy, poza Sanabrią rzymianie pozyskali Radję Nainggolana i Leandro Paredesa. Z klubu odchodzi natomiast Amerykanin Michael Bradley, dla którego było coraz mniej miejsca w zespole Rudiego Garcii. Środkowy pomocnik niemal na pewno przeniesie się do kanadyjskiego Toronto FC.

Zobacz, co potrafi Antonio Sanabria:

Jesteśmy na Facebooku. Dołącz do nas!

Źródło artykułu: