WP SportoweFakty.wp.pl – wiadomości sportowe, relacje live, wyniki meczów

Kokpit Kibice
Relacje na żywo
 • wszystkie
 • Piłka Nożna
 • Siatkówka
 • Żużel
 • Koszykówka
 • Piłka ręczna
 • Skoki narciarskie
 • Tenis

To już koniec bydgoskiej Trybuny B: Kibice zastraszają piłkarzy?

W Bydgoszczy nie widać końca konfliktu pomiędzy właścicielem Radosławem Osuchem i najwierniejszymi kibicami z Trybuny B. W sobotę ci drudzy zaczęli zastraszać piłkarzy.
Adrian Dudkiewicz
Adrian Dudkiewicz

Od najbliższego meczu z Lechią Gdańsk najwierniejsi fani Zawiszy będą musieli się przenieść z Trybuny B na Trybunę C. To pokłosie wydarzeń podczas meczu z Widzewem Łódź oraz Lechem Poznań, gdzie w pierwszym wypadku doszło do burd z udziałem policji i tak zwanych "szalikowców", a potem wyzwisk skierowanych w stronę właściciela klubu Radosław Osuch.

"Szanowni Państwo,

W nawiązaniu do wydarzeń wokół meczu Zawisza Bydgoszcz - Widzew Łódź oraz decyzji Komisji Ligi Ekstraklasy SA oraz mając na uwadze odbyte spotkanie w dniu 26 lipca 2013 roku i przekazane zalecenia Ekstraklasy SA oraz Polskiego Związku Piłki Nożnej, jak również biorąc pod uwagę długofalowe cele wizerunkowe rozgrywek Ekstraklasy, niniejszym zobowiązujemy Klub do dokonania zmian zasad organizacji zawodów Ekstraklasy poprzez dokonanie zmiany miejsca przeznaczonego dla kibiców ultras oraz pozostałej części kibiców.

Mając przede wszystkim na uwadze względy bezpieczeństwa, począwszy od najbliższego meczu rozgrywanego na Państwa stadionie z udziałem publiczności, trybunę przeznaczoną dla kibiców ultras powinna być trybuna C, zaś trybuna B wraz z zapleczem powinna być udostępniona dla pozostałej części publiczności.

Takie rozwiązanie pozwoli zredukować Klubowi zagrożenia w postaci ewentualnych wniosków Policji, mogących doprowadzić do wydania decyzji administracyjnych, skutkujących częściowym lub całkowitym zamknięciem stadionu, a ponadto docelowo umożliwi uczestnictwo w meczu piłkarskim wszystkim kibicom, w tym w szczególności kibicom ultras oraz kibicom przyjezdnym."

To nie pierwsza odsłona powyższego konfliktu. W sobotę Gazeta Wyborcza poinformowała, że na ostatnim treningu do miejscowych piłkarzy podeszła grupa dziesięciu kiboli, którzy chcieli, aby zawodnicy podpisali pismo mówiące o tym, że zostali zmuszeni do wydania w grudniu oświadczenia potępiającego wyzywanie właściciela. Do sprawy wrócimy.

Jesteśmy na Facebooku! Dołącz do nas!

Decyzja Komisji Ligii Decyzja Komisji Ligii

Polub Piłkę Nożną na Facebooku
Zgłoś błąd
inf. własna / inf.prasowa / Gazeta.pl

Komentarze (78):

[ Anuluj ] Odpowiadasz na komentarz:

Dowiedz się jak umieszczać linki od tagów, pogrubiać tekst, itp.
 • DJ Remo 0
  Wg mnie sugestia Ekstraklasy S.A. jak najbardziej dobra, na trybunie B powinien być sektor dla rodzin i ewentualnie tam przenieść też sektor VIP.
  Odpowiedz Zgłoś Zablokuj
 • tomekBYDGOSZCZ 1
  Znowu bzdury piszą - kibice zastraszają piłkarzy!? Nie kibice tylko kibole!!!
  Odpowiedz Zgłoś Zablokuj
 • MANOLOzBYDG 2
  piękny transparent na MŚ w Ręcznej OSUCH PINOKIO !!!!!
  Odpowiedz Zgłoś Zablokuj
Pokaż więcej komentarzy (75)
Pokaż więcej komentarzy (78)
Pokaż więcej komentarzy (78)
Pokaż więcej komentarzy (78)
Już uciekasz? Sprawdź jeszcze to:
×
Sport na ×