Serie A: Efektowne zwycięstwa Juventusu, Romy i Napoli, cudowny gol Florenziego (wideo)

Trzy najlepsze zespoły Serie A wysoko i przekonująco wygrały swoje mecze w 19. kolejce. Kapitalnego gola dla AS Romy strzelił Alessandro Florenzi.

Konrad Kostorz
Obrońcy tytułu przedłużyli serię ligowych zwycięstw do 11! W pojedynku z Cagliari Bianconerim szło jednak jak po grudzie i niewiele brakowało, a po 25 minutach przegrywaliby już 0:2. Wkrótce później centrę Stephana Lichtsteinera wykorzystał jednak Fernando Llorente, a w końcówce podopieczni Antonio Conte udowodnili swoją wyższość.

Najpierw Claudio Marchisio, który na placu gry zmienił Andrei Pirlo, uderzeniem z 25 metrów wyprowadził Juventus na prowadzenie, a następnie kolejne podanie Lichtsteinera na bramkę zamienił Llorente. Wynik ustalił świetnie dysponowany Szwajcar.

Kapitalny mecz rozegrali piłkarze AS Romy. Giallorossi stworzyli mnóstwo dogodnych sytuacji w pojedynku z Genoą i cztery z nich zamienili na gola. Najefektowniejszą bramkę zdobył Alessandro Florenzi, popisując się kapitalnym uderzeniem przewrotkę. Trafienie na 2:0 to zasługa strzału Francesco Tottiego i lekkiego rykoszetu od obrońcy. Kapitan rzymian zdobył już 231. gola w Serie A!

Jeszcze przed przerwą futbolówkę do siatki skierował Maicon, a dzieła zniszczenia rywali dopełnił Mehdi Benatia po dośrodkowaniu Tottiego. Stołecznemu zespołowi udało się utrzymać dwupunktową przewagę nad Napoli, które zwyciężyło na trudnym terenie w Weronie. Podobnie jak przed tygodniem na listę strzelców wpisał się Dries Mertens, a po zmianie stron trafili Lorenzo Insigne i Blerim Dzemaili.

Na półmetku obecnego sezonu Serie A Juventus ma aż 8-punktową zaliczkę nad Romą i 10 "oczek" przewagi nad Napoli. Wszystko wskazuje zatem na to, że po raz trzeci z rzędu Scudetto powędruje w ręce piłkarzy Starej Damy.