7. kolejka Serie A: Zwycięstwo Fiorentiny

W meczu inaugurującym 7. kolejkę włoskiej Serie A ACF Fiorentina nie bez problemu, ale pokonała Regginę Calcio. Popularne Fiołki w obu połowach zdobyły po jednej bramce, natomiast ich przeciwnik przez większą część konfrontacji grał w dziesiątkę.

Adam Kiołbasa

Viola do przerwy prowadziła tylko 1:0, po trafieniu z rzutu karnego Gianpaolo Pazziniego. Ponadto czerwoną kartkę zobaczył bramkarz Campagnolo. Po zmianie stron na boisku pojawił się Alberto Gilardino i napastnik dwukrotnie wpisał się na listę strzelców.

W tym momencie Fiołki mają na swoim koncie trzynaście punktów, natomiast Bordowi tylko dwa.

ACF Fiorentina - Reggina Calcio 3:0 (1:0)
1:0 - Pazzini (k.) 40'
2:0 - Gilardino 75'
3:0 - Gilardino 81'

Fiorentina: Frey, Comotto, Gamberini, Dainelli, Gobbi, Donadel, Felipe Melo, Kuzmanović (58' Montolivo), Santana, Pazzini (72' Gilardino), Jovetić (67' Osvaldo).

Reggina: Campagnolo, Lanzaro, Cirillo, Santos, COsta, Vigiani (40' Puggioni), Barreto, Carmona, Brienza, Cozza, Rakić (51' Ceravolo).

Żółte kartki: Comotto (Fiorentina) oraz Carmona (Reggina).

Czerwona kartka: Campagnolo 38' (Reggina).