Turcja: Asysta Adriana Mierzejewskiego (wideo)

W sobotnim meczu 18. kolejki tureckiej Super Lig z Besiktasem Stambuł swoją 9. asystę w sezonie zaliczył polski pomocnik Trabzonsporu [tag=2010]Adrian Mierzejewski[/tag].

W 16. minucie "Mierzej" wespół z Emre Guralem przeprowadził kontratak, który dał bordowo-niebieskim prowadzenie 1:0. Trabzonsporowi nie udało się jednak utrzymać jednobramkowej przewagi i w 85. minucie do wyrównania doprowadził Hugo Almeida.

Mierzejewskiego już od 18 minut nie było wówczas na boisku. Reprezentant Polski rozegrał w tym sezonie już 25 spotkań dla Trabzonsporu, w których zdobył 4 bramki i zaliczył 9 asyst.

Jego zespół po 18 spotkaniach ma na koncie 28 punktów i zajmuje 6. miejsce w tabeli Super Lig. Do lidera Fenerbahce Stambuł traci 13 "oczek", a do miejsca gwarantującego start w Lidze Europejskiej brakuje mu 2 punktów.