Premier League: Boruc ze Szczęsnym na remis, demonstracja siły Liverpoolu

Artur Boruc i Wojciech Szczęsny wpuścili po dwie bramki w meczu 23. kolejki Premier League. Popis dał Liverpool ogrywając Everton aż 4:0. W barwach Man Utd zadebiutował Juan Mata.

Bartosz Zimkowski

Pojedynek na St Marys Stadium zapowiadał się niezwykle ciekawie dla polskich fanów, ponieważ mogli zobaczyć w bezpośrednim starciu Artura Boruca i Wojciecha Szczęsnego. Obaj w tym sezonie prezentują się bardzo dobrze. Pierwszy siedmiokrotnie zachował czyste konto, a drugi o trzy więcej.

Tego dnia nie było zwycięzcy. Mecz pomiędzy Southampton a Arsenalem zakończył się remisem 2:2 i bardzo ciekawy miał zwłaszcza przebieg pomiędzy 48. a 55. minutą. Padły wówczas trzy bramki. Żadnych szans przy straconych golach nie miał Boruc. Wydaje się, że Szczęsny mógł się lepiej zachować przy trafieniu numer jeden. Goście kończyli mecz w osłabieniu po czerwonej kartce dla Mathieu Flaminiego.

Na Old Trafford zadebiutował Juan Mata. Od razu w pierwszym składzie pojawił się Hiszpan, a po kontuzji do gry wrócił Robin van Persie i już w szóstej minucie pokonał bramkarza Cardiff City. W drugiej odsłonie Ashley Young podwyższył na 2:0 i powrót Ole Gunnara Solskjaera do Teatru Marzeń - już jako menedżera Cardiff - nie był udany.

Wielką piłkę pokazał Liverpool FC. W derbach miasta nie dał żadnych szans Evertonowi, wygrywając 4:0. Już po pierwszej połowie nie było co zbierać z graczy The Toffees. Wynik 3:0 mówił sam za siebie, a dwa gole zdobył Daniel Sturridge. Swoją bramkę dołożył rzecz jasna Luis Suarez i The Reds wygrali 4:0. Urugwajczyk ma już 23 bramki na koncie.