Serie A: Premierowy gol Rafała Wolskiego dla Fiorentiny!

Rafał Wolski wrócił do gry w Fiorentinie i wpisał się na listę strzelców w meczu ligowym! Pewne zwycięstwo bez udziału Piotra Zielińskiego odniosło Udinese Calcio.

Konrad Kostorz

Fiorentina do pojedynku z Atalantą przystąpiła po serii trzech wpadek (3:3 z Genoą, 0:1 z Cagliari oraz 1:2 z Udinese) i musiała wygrać, chcąc nadal liczyć się w walce o podium. Podopieczni Vincenzo Montelli stanęli na wysokości zadania, a swój udział w sukcesie miał Rafał Wolski.

Młodzieżowy reprezentant Polski pojawił się na murawie w 60. minucie, zmieniając strzelca pierwszej bramki Josipa Ilicicia. Dla Wolskiego był to piąty w tym sezonie występ w Serie A i pierwszy od 22 grudnia. 21-latek wykorzystał szansę otrzymaną od trenera i przypieczętował triumf swojego zespołu.

W 86. minucie były zawodnik Legii Warszawa otrzymał podanie od Matiasa Fernandeza, przebiegł z piłką kilkadziesiąt metrów mijając obrońców i pewnym uderzeniem pokonał bezradnego Andreę Consigliego. Nasz rodak może mieć duże powody do zadowolenia, ponieważ po raz pierwszy w karierze znalazł drogę do bramki rywali w meczu włoskiej ekstraklasy.

O ile Wolski zagrał w 23. kolejce, o tyle Piotr Zieliński z Udinese i Tomasz Kupisz z Chievo siedzieli wśród rezerwowych, przyglądając się przekonującemu zwycięstwu Zebr nad 16. drużyną tabeli. Ponownie nie zawiódł weteran Antonio Di Natale, który w 56. minucie wykorzystał podanie Dusana Basty. W końcówce błysnął konkurujący z Zielińskim Bruno Fernandes (gol i asysta).

Zebry wygrały w lidze po raz drugi z rzędu i awansowały na 13. miejsce w tabeli. Fiorentina z kolei zrównała się punktami z Napoli, ale ma rozegrane jedno spotkanie więcej.