Holandia: Asysta Klicha z Ajaxem. Popisowy występ Polaka! (wideo)

Popisowe zawody rozegrał w niedzielnym meczu 23. kolejki Eredivisie z mistrzem Holandii Ajaxem Amsterdam (1:1) Mateusz Klich z PEC Zwolle.

Maciej Kmita

Niebieskopalcy przegrywali od 7. minuty za sprawą Davy'ego Klaasena, który trafił do siatki Zwolle głową po centrze z rzutu wolnego. Gospodarze odpowiedzieli w 36. minucie, kiedy po klasowym, prostopadłym podaniu od Klicha Guyon Fernandez pokonał bramkarza Ajaxu.

Klich tradycyjnie był motorem napędowym drużyny Rona Jansa. Umiejętnie kierował drugą linii gospodarzy, jak to ma w zwyczaju, dyktował tempo gry i poza sytuacją z 36. minuty posłał kolegom kilka podań otwierających im drogę do bramki Ajaxu.

Mógł zaimponować też paroma kluczowymi odbiorami w środkowej strefie. W 70. minucie w ten sposób dał początek akcji, w finale której Fred Benson trafił w słupek bramki Ajaxu, a po dobitce Jespera Drosta futbolówka odbiła się od poprzeczki.

Zobacz asystę Klicha z Ajaxem (od 0:39):

Polak rozegrał popisowy mecz, który z wysokości trybun w Zwolle obserwował asystent selekcjonera reprezentacji Polski Adam Nawałka - Bogdan Zając.

To czwarty z rzędu mecz Zwolle bez porażki - w czterech ostatnich kolejkach Niebieskopalcy zdobyli 10 "oczek", dzięki czemu wskoczyli na 8. miejsce w tabeli. Dla Ajaxu to z kolei dopiero drugi od 10 listopada mecz, w których stracił punkty.

PEC Zwolle - Ajax Amsterdam 1:1 (1:1)
0:1 - Klaasen 7'
1:1 - Fernandez 36'