Premier League: Bitwa na White Hart Lane dla Tottenhamu

Tottenham Hotspur wygrał niezwykle ważny pojedynek w 25. kolejce Premier League. Na White Hart Lane ograł Everton 1:0 po golu Emmanuela Adebayora.

Bartosz Zimkowski

Wobec sobotniego zwycięstwa Liverpoolu FC drużyna, która na White Hart Lane przegrałaby swój mecz mogłaby odpaść mentalnie do walki o czwartą lokatę. Dotyczyłoby to zwłaszcza Tottenham Hotspur, bowiem Koguty miałyby już sześć punktów mniej od The Reds.

W pierwszych siedmiu minutach aż cztery strzały oddał Leon Osman. Jeden z nich w kapitalny sposób obronił Hugo Lloris, parując mocny wolej pomocnika Evertonu. Z pewnością interwencja ta będzie kandydowała do najlepszej w całej kolejce.

Koguty w pierwszej odsłonie grały słabo. Nie istniały skrzydła czy środek pola, a Emmanuel Adebayor nie otrzymywał podań. Dopiero w 65. minucie szybko rozegrany rzut wolny przyniósł im gola. Togijczyk zastawił się z piłką i następnie płaskim strzałem zdobył jedyną bramkę w meczu.

Tottenham zwyciężył 1:0 i traci trzy "oczka" do Liverpoolu. Awansował też na piątą pozycję.

Tottenham - Everton 1:0 (0:0)
1:0 - Adebayor 65'

Kto zajmie wyższe miejsce na koniec sezonu?