Serie A: Juventus lepszy od Torino w derbach, zadecydował strzał Teveza (wideo)

Po raz drugi w tym sezonie Juventus pokonał Torino w derbach stolicy Piemontu w stosunku 1:0. Wśród pokonanych w pełnym wymiarze czasowym wystąpił Kamil Glik.

Konrad Kostorz
Rywalizacja na Juventus Stadium miała dość wyrównany przebieg. Zespół Giampiero Ventury, który od dłuższego czasu dobrze spisuje się w rozgrywkach ligowych, nie dał się zepchnąć do defensywy i od czasu do czasu niepokoił formację obronną Bianconerich. Napastnicy Alessio Cerci i Ciro Immobile, choć gola nie zdobyli, zaprezentowali się z dobrej strony.

O sukcesie Starej Damy zadecydowała akcja z 30. minuty. Wówczas po podaniu Kwadwo Asamoaha Carlos Tevez umiejętnie przyjął piłkę, obrócił się i oddał precyzyjny strzał, którego nie zdołał zablokować Kamil Glik. Reprezentant Polski, który w końcówce pierwszej połowy sprawdził czujność Gianluigiego Buffona, umiejętnie kierował defensywą Torino, dzięki czemu Juventus nie miał zbyt wielu sytuacji strzeleckich.

Zwycięski gol Carlosa Teveza:

Po zmianie stron niewiele działo się pod obiema bramkami. Okazję do podwyższenia wyniku miał jeszcze Tevez, ale chybił. W efekcie podobnie jak w rundzie jesiennej obrońcy tytułu odnieśli skromne zwycięstwo w derbach. Wówczas jedynego gola zdobył w 54. minucie Paul Pogba.

Zespół Antonio Conte w ligowej tabeli utrzymał 9-punktową przewagę nad AS Romą, która ma jedno zaległe spotkanie. Za tydzień Juventus zmierzy się na wyjeździe z Milanem, a później zagra na własnym terenie z Fiorentiną.