Holandia: Penetrator Klich znów w akcji - gol i asysta Polaka! (wideo)

Mateusz Klich trzyma równy, wysoki poziom. W sobotnim meczu 26. kolejki holenderskiej Eredivisie z NEC Nijmegen (3:3) polski pomocnik PEC Zwolle zdobył gola i zaliczył asystę.

Maciej Kmita
W 7. minucie spotkania Klich przejął piłkę w środku pola i błyskawicznie zewnętrzną częścią stopy zagrał ją między obrońców NEC do Guyona Fernandeza, który z zimną krwią wykorzystał podanie Polaka.

W 35. minucie natomiast Klich posłał z rzutu wolnego dośrodkowanie w pole karne NEC, toru lotu piłki nie przeciął żaden z zawodników i futbolówka wpadła do siatki ekipy z Nijmegen przy dalszym słupku.

Jesteśmy na Facebooku. Dołącz do nas!

Zobacz bramkę i asystę Mateusza Klicha z NEC Nijmegen:

NEC podniósł się z kolan, strzelając gole tuż przed i tuż po przerwie, ale 57. minucie prowadzenie Zwolle przywrócił Joost Brooerse, który pokonał bramkarza rywali świetnym strzałem z 35 metrów, ale 12 minut później wynik na 3:3 ustalił Soren Rieks.

To czwarty z rzędu mecz Zwolle, w którym Klich punktuje w klasyfikacji kanadyjskiej: wcześniej strzelił gola w spotkaniu z SC Cambuur (1:3) i asystował w pojedynkach z Ajaxem Amsterdam (1:1) i Heraclesem Almelo (1:1). Ogółem ma na koncie w tym sezonie 3 gole i 7 asyst w 24 ligowych występach. Co ciekawe, 6 asyst zaliczył po penetrujących linię obrony rywali podaniach z głębi pola.

Mimo straty punktów Zwolle utrzymało się na 8. pozycji w tabeli Eredivisie.

PEC Zwolle - NEC Nijmegen 3:3 (2:1)
1:0 - Fernandez 6'
2:0 - Klich 35'
2:1 - Rieks 43'
2:2 - Higdon 46'
3:2 - Broerse 57'
3:3 - Rieks 69'