Mizeria na koniec kolejki - relacja z meczu Podbeskidzie Bielsko-Biała - Pogoń Szczecin

W ostatnim meczu 24. kolejki T-Mobile Ekstraklasy Podbeskidzie Bielsko-Biała zremisowało na własnym stadionie z Pogonią Szczecin 0:0.

Polska Agencja Prasowa

Poniedziałkowy mecz piłkarski Podbeskidzia z Pogonią zakończył się remisem, który nie krzywdzi żadnej ze stron.

W pierwszej połowie na boisku działo się niewiele. Warto jedynie odnotować akcję Pogoni z 16. minuty. Takafumi Akahoshi zagrał z rzutu rożnego i piłka trafiła do Patryka Małeckiego. Ten ostatni uderzył, ale nad bramką.

Z kolei bielszczanie pobudzili kibiców do oklasków w 29. minucie. Po akcji Macieja Iwańskiego piłka trafiła do Jana Blazeka. Strzał Czecha był minimalnie niecelny.
O ile w pierwszej połowie przewagę miała Pogoń, to po przerwie inicjatywa należała do gospodarzy. Obie ekipy stworzyły sobie jedynie po jednej klarownej sytuacji do zdobycia gola.

W 60. minucie na strzał z ok. 15 m zdecydował się Akahoshi. Richard Zajac odbił piłkę, ale dopadł ją Jakub Bąk. Strzelił mocno, lecz nad bramką. W 84. minucie umiejętnościami wykazał się Radosław Janukiewicz, kiedy wybił piłkę na róg po strzale Krzysztofa Chrapka.

W drugiej połowie na boisko wbiegł Rafał Murawski. Dla wielokrotnego reprezentanta Polski był to debiut w barwach Pogoni.

Dariusz Wdowczyk (trener Pogoni): - Z przebiegu meczu remis jest sprawiedliwym wynikiem. Mieliśmy kilka okazji, aby zdobyć gola, ale i Podbeskidzie zagrażało naszej bramce. Brakowało nam trochę jakości, nie przeprowadziliśmy wielu akcji, które by mogły się podobać. Mam nadzieję, że w następnym spotkaniu będzie lepiej. Widać było, że brakowało na boisku Marcina Robaka.

Leszek Ojrzyński (trener Podbeskidzia): - Na pewno nie jesteśmy zadowoleni po tym meczu. Liczyliśmy, że zdobędziemy trzy punkty. Zdawaliśmy jednak sobie sprawę, że przyjeżdża do nas dobra drużyna, nazywana przez niektórych rewelacją wiosny. Za dużo było w naszej grze nerwowości, szarpanych akcji. W efekcie zdobyliśmy tylko punkt.

Podbeskidzie Bielsko-Biała - Pogoń Szczecin 0:0

Podbeskidzie Bielsko-Biała: Richard Zajac - Tomasz Górkiewicz, Dariusz Pietrasiak, Błażej Telichowski, Frank Adu Kwame, Maciej Iwański, Dariusz Łatka, Marek Sokołowski, Fabian Pawela (63' Krzysztof Chrapek), Piotr Malinowski, Jan Blazek (63' Dariusz Kołodziej).

Pogoń Szczecin: Radosław Janukiewicz - Adam Frączczak, Wojciech Golla, Hernani, Mateusz Lewandowski, Bartosz Ława (55' Pavle Popara), Maksymilian Rogalski (65' Rafał Murawski), Patryk Małecki, Takafumi Akahoshi, Takuya Murayama (86' Filip Kozłowski), Jakub Bąk.

Sędzia: Szymon Marciniak (Płock).