Niemcy: Peszko poza kadrą, 70 minut Matuszczyka, efektowna wygrana Wojtkowiaka

Sławomir Peszko tym razem nie znalazł się nawet na ławce rezerwowych w meczu ligowym 1.FC Koeln. Szansę od trenera otrzymał natomiast Adam Matuszczyk.

Konrad Kostorz

W 23. kolejce 2. Bundesligi Sławomir Peszko wystąpił w podstawowym składzie lidera rozgrywek i spisał się poniżej oczekiwań. Mimo rozczarowującej postawy 28-latka nie należało spodziewać się, że Peter Stoeger odsunie reprezentanta Polski od gry. Przyczyn absencji skrzydłowego w rywalizacji z Energie należy zatem upatrywać w tym, że w środowy wieczór rozegrał aż 76 minut w pojedynku z reprezentacją Szkocji.

Dopiero po raz szósty w tym sezonie ligowym od pierwszego gwizdka wystąpił Adam Matuszczyk. Środkowy pomocnik w pierwszej połowie był dość aktywny, ale jego zespół zawodził. Szkoleniowiec ściągnął naszego rodaka z boiska w 70. minucie przy stanie 0:1.

Kolończycy - tak jak przed tygodniem w Aue, gdzie uratowali remis po golach zdobytych w 83. i 88. minucie - grali do końca i dzięki piorunującemu finiszowi zapewnili sobie wygraną nad outsiderem, umacniając się na czele tabeli. Przewaga 1.FC nad trzecią drużyną w tabeli wynosi już 8 "oczek".

Po dwóch meczach nieobecność w meczowej kadrze do gry powrócił Grzegorz Wojtkowiak. Reprezentacyjny defensor może mieć powody do zadowolenia, ponieważ wystąpił w pełnym wymiarze czasowym w roli lewego obrońcy, a jego drużyna odniosła efektowne zwycięstwo i zachowała cień szansy na awans. Monachijczycy chcąc powrócić do elity, muszą jednak zanotować serię kilku wygranych z rzędu.

1.FC Koeln - Energie Cottbus 2:1 (0:0)
0:1 - Sanogo 68'
1:1 - Hector 84'
2:1 - Moehrle (sam.) 86'

1860 Monachium - VfR Aalen 4:0 (3:0)
1:0 - Stark 20'
2:0 - Osako 21'
3:0 - Ludwig 37'