Outsiderzy nie składają broni - wyniki spotkań 19. kolejki gr. zachodniej II ligi

Drużyny z dołu tabeli grupy zachodniej II ligi nie odpuszczają w rywalizacji o utrzymanie. W sobotę większość z nich pokazała, że będzie do końca walczyć o bezpieczne lokaty.

W tym artykule dowiesz się o:

Największym zaskoczeniem in minus jest porażka na własnym boisku Rakowa. I to pomimo tego, że częstochowianie za sprawą Dawida Retlewskiego w szóstej minucie objęli prowadzenie. Popularne Zdzichy się nie poddały i szybko wyrównały, kiedy futbolówkę odbitą od poprzeczki do bramki skierował Denis Sotor. Decydujący cios przyjezdni zadali tuż przed przerwą. W ogromnym zamieszaniu w polu karnym Mateusz Bodzioch głową zapewnił Ruchowi bardzo cenne trzy punkty.

Więcej emocji, ale w samej końcówce było w Opolu. Najpierw arbiter spotkania doliczył do podstawowego czasu gry aż pięć minut. Piłkarze Bytovii w 91. minucie otworzyli wynik meczu. Wówczas ładnym strzałem z rzutu wolnego popisał się Wojciech Pięta. Grający z przewagą jednego zawodnika zawodnicy Odry ruszyli do ataków, które skutek przyniosły tuż przed końcowym gwizdkiem. 20-letni Bartosz Pawlak wykorzystał rozluźnienie i gapiostwo rywali w ich polu karnym.

W tej kolejce odbyły się też dwa mecze w ramach derbów Wielkopolski. W Poznaniu sporo ludzi korzystając z ładnej pogody wybrało się na pojedynek z Jarotą Jarocin, ale bramek niestety nie zobaczyli, bo przede wszystkim w ekipie Zielonych szwankowała skuteczność.

Zdecydowanie więcej ciekawych rzeczy działo się w Ostrowie Wielkopolskim. Miejscowi piłkarską wiosnę rozpoczęli fatalnie, bowiem na samym początku Andrey Atanasow nie wykorzystał rzuty karnego. To zdarzenie mocno zmobilizowało kaliszan. Piłkarze Calisii ruszyli do ataku, a ich starania zostały wynagrodzone w 25. minucie, kiedy Daiji Kimura wykorzystał dośrodkowanie z głębi pola. Ostrovia szybko się otrząsnęła, bowiem przed zejściem do szatni do wyrównania doprowadził Michał Wrzesiński. To było jednak wszystko, na co stać było beniaminka rozgrywek. Po przerwie Ivelin Kostov dobrze ustawił się przy rzucie rożnym i pokonał golkipera Ostrovii. Wynik meczu po świetnej indywidualnej akcji ustalił Christian Nnamani.

Jesteśmy na Facebooku. Dołącz do nas!

WYNIKI SPOTKAŃ 19. KOLEJKI GR. ZACHODNIEJ II LIGI:

Górnik Wałbrzych - Gryf Wejherowo 2:0 (0:0) 1:0 - Zinke 70' 2:0 - Bartkowiak 82'

Ostrovia Ostrów Wielkopolski - Calisia Kalisz 1:3 (1:1) 0:1 - Kimura 24' 1:1 - Wrzesiński 36' 1:2 - Kostows 47' 1:3 - Nmamani 76'

Raków Częstochowa - Ruch Zdzieszowice 1:2 (1:2) 1:0 - Retlewski 6' 1:1 - Sotor 8' 1:2 - Bodzioch 42'

M Drużyna M Z R P Bramki Pkt

Wszystkie mecze 2. ligi piłki nożnej w Pilot WP, pierwszej TV online w Polsce! (link sponsorowany) 2. liga piłki nożnej w jednym miejscu. Transmisje wszystkich meczów obejrzysz na żywo, online, gdziekolwiek będziesz w Pilot WP.

Rywalizację 18 drużyn o najlepsze miejsca w tabeli, a tym samym wszystkie mecze 34 kolejek do zobaczenia online na kanałach 2. liga piłki nożnej za pośrednictwem platformy streamingowej Pilot WP. Dodatkowo, dla wszystkich którzy chcą obejrzeć rozgrywki później, będzie przygotowana biblioteka VOD, z rozegranymi meczami. Wystarczy wykupić pakiet "2. liga piłki nożnej" w Pilot WP, a razem z nim dostęp do kanałów 2. liga piłki nożnej oraz VOD z meczami.

To tutaj toczy się prawdziwa gra! Sportowe emocje gwarantowane!