Primera Division: Dwa zabójcze ciosy Davida Villi, Atletico ponownie przed Barceloną

Pod nieobecność Diego Costy wyjazdowe zwycięstwo Atletico zapewnił autor dwóch goli, David Villa. W pełnym wymiarze czasowym w wygranym spotkaniu z Getafe wystąpił Damien Perquis.

Konrad Kostorz

Diego Simeone nie mógł skorzystać z pauzującego za kartki Diego Costy, którego miejsce na "szpicy" zajął David Villa. Pomimo absencji najlepszego strzelca Los Colchoneros liczyli na pierwsze zwycięstwo od trzech kolejek po porażce 0:3 z Osasuną oraz remisie 2:2 z Realem, a w efekcie wykorzystanie sensacyjnego potknięcia FC Barcelony w konfrontacji z Valladolid.

W pierwszej połowie madrytczycy mieli przewagę nad ekipą Luisa Enrique, ale stwarzali niewiele klarownych sytuacji. Okazję do otwarcia wyniku miał Diego, lecz nieczysto trafił w piłkę. Z kolei Raul Garcia próbował szczęścia uderzeniem z 50 metrów i niewiele brakowało, a w ten nietypowy pokonałby bramkarza Celty.

Po godzinie gry z pomocą Atletico przyszedł jeden z obrońców gospodarzy, który zagrał niedokładnie na własnej połowie i umożliwił Villi znalezienie się oko w oko z Yoelem Rodriguezem. Doświadczony napastnik nie zmarnował tej sytuacji, a kilka chwil później wyprowadził drugi cios. Tym razem świetną asystą popisał się Jose Ernesto Sosa, po którym reprezentant Hiszpanii uderzył precyzyjnie w róg bramki z 12 metrów.

Jesteśmy na Facebooku. Dołącz do nas!

Końcówka nie dostarczyła emocji, ponieważ Atletico bardzo dobrze spisywało się w defensywie. Thibaut Courtois i spółka odnieśli zasłużone zwycięstwo i w tabeli przeskoczyli Dumę Katalonii, zrównując się punktami z Królewskimi, których w niedzielę czeka pojedynek z Levante.

Nadziei na pozostanie w elicie nie traci Betis, który wygrał po raz czwarty w tym sezonie ligowym. Sewilczycy pokonali wyżej notowane Getafe, a 90 minut na środku obrony rozegrał Damien Perquis. Dla reprezentanta Polski był to pierwszy występ w Primera Division w pełnym wymiarze czasowym od 31 października ubiegłego roku.

Celta Vigo - Atletico Madryt 0:2 (0:0)
0:1 - Villa 62'
0:2 - Villa 64'

Celta: Y. Rodriguez - Mallo, Cabral, Fontas, Jonny - Lopez, Oubina, Krohn-Dehli (74' Madinda) - Orellana (60' Fernandez), Charles (69' Mina), Nolito.

Atletico: Courtois - Juanfran, Miranda, Alderweireld, Felipe Luis - Gabi, Suarez - Garcia, Diego (74' C. Rodriguez), Koke (60' Sosa) - Villa (84' Adrian).

Betis Sewilla - Getafe CF 2:0 (2:0)
1:0 - Baptistao 16'
2:0 - Castro 39'