PP: Zagłębie bliżej półfinału - relacja z meczu KGHM Zagłębie Lubin - Sandecja Nowy Sącz

KGHM Zagłębie Lubin wygrało z Sandecją Nowy Sącz 2:0 w pierwszym ćwierćfinałowym spotkaniu Pucharu Polski. Rewanż odbędzie się 26 marca.

Zgodnie z zapowiedziami Orest Lenczyk wystawił silny skład, który miał powalczyć o awans do półfinałów. W ćwierćfinałach znalazło się miejsce dla aż trzech pierwszoligowców. Zwycięzca tej pary zmierzy się z wygranym meczu Arka Gdynia - Miedź Legnica.

Tym razem doświadczony trener Miedziowych zdecydował się na dwójkę napastników. Do Arkadiusza Piecha dołączył Michal Papadopulos. Wśród gości pojawiło się dwóch byłych graczy lubinian - Marek Kozioł oraz Mateusz Bartków. Dla Sandecji awans do ćwierćfinału to największy sukces w Pucharze Polski w 104-letniej historii.

Od pierwszych minut do ataku przystąpili gospodarze i szybko wywalczyli rzut karny. Bartków sfaulował Aleksandra Kwieka. Sam poszkodowany podszedł do futbolówki ustawionej na "wapnie" i nie pomylił się - Miedziowi objęli prowadzenie.

W kolejnych minutach nadal atakowali bramkę rywali. Na skrzydle szalał David Abwo, który z łatwością mijał swoich rywali. Brakowało jednak kropki nad "i".

Wynik spotkania zmienił się osiem minut przed przerwą. Aktywny Abwo dośrodkował w pole karne, gdzie gola głową zdobył Michal Papadopulos. Czech doznał urazu w tej akcji i po zmianie stron nie pojawił się już na murawie.

W drugiej połowie Zagłębie już nie atakowało tak jak w pierwszej części. Sandecja próbowała odrabiać straty, lecz brakowało jej jakości pod polem karnym rywali. Lubinianie dobrze bronili się i nie pozwalali na zbyt wiele swoim przeciwnikom.

W samej końcówce spotkania doszło do sporej przepychanki pomiędzy piłkarzami obu drużyn. W efekcie kilku graczy otrzymało żółte kartki, a po trzech doliczonych minutach sędzia zakończył mecz.

Rewanż odbędzie się 26 marca w Nowym Sączu.

KGHM Zagłębie Lubin - Sandecja Nowy Sącz 2:0 (2:0) 1:0 - Aleksander Kwiek (k.) 13' 2:0 - Michal Papadopulos 37'

Zagłębie: Silvio Rodić - Bartosz Rymaniak, Jiri Bilek, Elvedin Dzinić, Dorde Cotra, Sebastian Bonecki (46' Łukasz Piątek), Lubomir Guldan, David Abwo, Aleksander Kwiek (83' Adrian Błąd), Michal Papadopulos (46' Manuel Curto), Arkadiusz Piech.

Sandecja: Marek Kozioł - Marcin Makuch, Mateusz Bartków, Pablo Gomez, Adam Mójta, Maciej Bębenek (87' Maciej Kononowicz), Matej Nather, Tomasz Margol (64' Rudolf Urban), Łukasz Grzeszczyk, Adrian Frańczak, Maciej Górski (72' Fabian Fałowski).

Żółte kartki: Bonecki, Abwo, Rymaniak (Zagłębie) oraz Nather, Mójta, Grzeszczyk (Sandecja).

Sędzia: Piotr Lasyk (Bytom).

Widzów: 2879.