Gol Daniela Lubienieckiego w Adeccoligaen

W sobotnie popołudnie odbyły się spotkania w ramach 29. kolejki norweskiej II ligi (Adeccoligaen). Zespół Sogndal Fotball zmierzył się przed własną publicznością z Løv-Ham. W wyjściowym składzie gospodarzy pojawiło się trzech Polaków - golkiper Piotr Leciejewski, defensor Łukasz Nadolski oraz pomocnik Daniel Marcin Lubieniecki.

Wojciech Święch

Faworytami tego spotkania byli miejscowi. Już w 14. minucie do siatki rywali trafił Daniel Marcin Lubieniecki. Rune Bolseth dośrodkował z rzutu wolnego z odległości 35 metrów. Do futbolówki dopadł polski pomocnik i pokonał bramkarza Løv-Ham Fotball (był to jego piąty gol w bieżącym sezonie ligowym). Jeszcze przed przerwą było 3:0 po dwóch trafieniach Kaia Risholta (w 22. i 37. minucie meczu).

Po zmianie stron kibice zgromadzeni na trybunach zobaczyli tylko jedną bramkę. W 90. minucie pojedynku zdobył ją Espen Olsen. Piotr Leciejewski, Łukasz Nadolski i Lubieniecki zagrali w całym spotkaniu. Ich drużyna odniosła pewne zwycięstwo 4:0.

Sogndal Fotball - Løv-Ham Fotball 4:0 (3:0)
1:0 - Lubieniecki 14'
2:0 - Risholt 22'
3:0 - Risholt 37'
4:0 - Olsen 90'