KokpitKibice
Relacje na żywo
  • wszystkie
  • Piłka Nożna
  • Siatkówka
  • Żużel
  • Koszykówka
  • Piłka ręczna
  • Tenis
  • Zimowe

Robert Warzycha poprowadzi Górnika Zabrze w meczu z Pogonią na licencji... trenera rezerw

Zespołu Kształcenia i Licencjonowania Trenerów przy PZPN nie zaakceptował wniosku Górnika Zabrze o przyznanie tymczasowej licencji na prowadzenie zespołu w T-Mobile Ekstraklasie Robertowi Warzysze.

Marcin Ziach
Marcin Ziach

Nowy szkoleniowiec Górnika Zabrze przez całą swoją dotychczasową karierę trenerską pracował w USA - prowadząc zespół tamtejszej MLS, Columbus Crew - i do Polski przyjechał z obowiązującą w Stanach Zjednoczonych licencją. Ta jednak nie jest akceptowana w ligach europejskich zrzeszonych w UEFA.

Jaki los czeka teraz Roberta Warzychę? Umowa szkoleniowca z zabrzańskim klubem podpisana została na trzy lata i nie zostanie rozwiązana. Były reprezentant Polski chcąc prowadzić drużynę w T-Mobile Ekstraklasie musi przejść dwa kursy trenerskie UEFA A oraz UEFA Pro.
Ryszard Wieczorek odmówił pełnienia roli figuranta Roberta Warzychy Ryszard Wieczorek odmówił pełnienia roli figuranta Roberta Warzychy
Będzie przez ten czas w dalszym ciągu pełnił obowiązki trenera Górnika i zasiądzie na ławce śląskiej drużyny w sobotnim meczu z Pogonią Szczecin. Zmieniła się jednak koncepcja i nie uczyni tego na mocy licencji swojego poprzednika Ryszarda Wieczorka, który kategorycznie odrzucił opcję bycia figurantem.

Licencji w meczu z Portowcami użyczy Warzysze Józef Dankowski, opiekun drużyny rezerw górniczego klubu, którego nazwisko widnieć będzie w protokole meczowym. Doświadczony szkoleniowiec przed laty prowadził na szczeblu centralnym takie zespoły jak GKS BOT Bełchatów, Piast Gliwice czy... samego Górnika.

Był ponadto asystentem trenerów Górnika, Piasta czy GKS Katowice. Posiada za sprawą tego odpowiednie dokumenty i licencje, na mocy których może prowadzić drużynę w najwyższej klasie rozgrywkowej.

Ryszard Wieczorek o zamieszaniu wokół licencji Roberta Warzychy: Figurantem nie będę

Działania Górnika Zabrze wokół licencji Roberta Warzychy są:

zagłosuj, jeśli chcesz zobaczyć wyniki

Polub Piłkę Nożną na Facebooku
Zgłoś błąd
inf. własna
Komentarze (5)
Już uciekasz? Sprawdź jeszcze to:
×
Sport na ×