The Championship: Gol Rasiaka, debiut Krysiaka

Zdjęcie okładkowe artykułu:

Bramka Grzegorza Rasiaka, debiut Artura Krysiaka oraz 90 minut Przemysława Kaźmierczaka - to najważniejsze informacje dla polskich kibiców z 13. kolejki The Championship, która została rozegrana w sobotnie popołudnie. Fotel lidera ligi utrzymał zespół Birmingham City.

Grzegorz Rasiak kilka dni temu wrócił do gry po dwumiesięcznej przerwie spowodowanej kontuzją ramienia. W sobotę na Vicarage Road wystąpił od pierwszej minuty zastępując Tamasa Priskina, który w minionej kolejce dostał czerwoną kartkę. Polski napastnik w 21. minucie zdobył bramkę i był to dla niego pierwszy gol w obecnym sezonie. Rasiak zagrał pełne 90 minut, ale Szerszenie przegrały z drugim zespołem ligi Wolverhampton Wanderers 2:3.

Powody do satysfakcji ma Artur Krysiak. Polski bramkarz został kilka tygodni temu wypożyczony do Swansea City z Birmingham City, ale dotychczas nie zdołał zadebiutować w nowych barwach. Teraz zajął miejsce między słupkami, bo kontuzjowany jest Dorus De Vries. Krysiak spisał się bardzo dobrze, bo w spotkaniu przeciwko Southampton bramki nie puścił, a jego zespół pokonał Świętych 3:0 i awansował na siódme miejsce.

Dość niespodziewanie od pierwszej do ostatniej minuty na boisku przebywał Przemysław Kaźmierczak. Pomocnik Derby County zwykle siedzi na ławce rezerwowych i rzadko z niej wstaje. Tym razem pojawił się w wyjściowym składzie w meczu przeciwko Coventry City. Barany prowadziły do 90. minuty 1:0 po golu Roba Hulse'a. Jednak w doliczonym czasie gry rezerwowy Clinton Morrison wyleczył gości z marzeń o trzech punktach i mecz zakończył się remisem 1:1.

Nadal liderem jest Birmingham City. Blues zgodnie z przewidywaniami pokonali Sheffield Wednesday 3:1, a dwie bramki były dziełem Garteha O'Connora. Birmingham ma tylko dwa punkty przewagi nad drugim w tabeli Wolverhampton. Ciekawe spotkanie obejrzeli kibice na Carrow Road, gdzie Norwich City podejmowało Doncaster Rovers. Goście w 77. minucie objęli prowadzenie i wydawało się, że przynajmniej ten mecz zremisują. Nic z tych rzeczy. Najpierw gol Sibierskiego doprowadził do wyrównania, a w doliczonym czasie gry bramka Lity zapewniła Kanarkom zwycięstwo 2:1 i awans na 17. miejsce. W ostatnim meczu kolejki Reading zaledwie zremisowało z Quenns Park Rangers. The Royals pierwszy raz stracili w tym sezonie punkty przed własną publicznością, a dotychczas wygrali sześć meczów.