Wiosenny falstart Warty Poznań, Zagłębie bliżej czołówki - wyniki spotkań 20. kolejki gr. zachodniej II ligi (wideo)

Zdjęcie okładkowe artykułu:

Poważny falstart w rundzie wiosennej grupy zachodniej II ligi zanotowali piłkarze Warty Poznań. Do czołówki tabeli zbliżyło się także Zagłębie Sosnowiec.

W tym artykule dowiesz się o:

To nie jest udany początek wiosny w wykonaniu piłkarzy Marka Kamińskiego. Tydzień temu zaledwie zremisowali u siebie bezbramkowo ze słabiutkim Jarotą Jarocin, a w sobotę stracili punkty w Bytowie. Chociaż po bramce Dawida Jasińskiego prowadzili 1:0, to chwilę później mogło być już 1:1. Jednak Janusz Surdykowski nie wykorzystał rzutu karnego podyktowanego po zagraniu ręką przez jednego z obrońców gości.

Ostatnie dwadzieścia pięć minut wykonaniu Zielonych było po prostu fatalne, bowiem w przeciągu zaledwie kilku chwil stracili dwie bramki Duży wpływ na końcową porażkę miała druga żółta kartka dla Artura Marciniaka.

W sobotę najciekawiej zapowiadał się pojedynek w Sosnowcu. Zagłębie chciało się przybliżyć do strefy walczącej o awans, a Górnik usadowić na drugim miejscu w tabeli. Pierwsi bramkę strzelili goście po stałym fragmencie gry. Drugą połowę lepiej rozpoczęli miejscowi, którzy zaledwie piętnaście sekund po wznowieniu gry były pomocnik I-ligowej Floty Świnoujście Mateusz Wrzesień doprowadził do wyrównania.

Piłkarzom obu drużyn grę mocno utrudniała pogoda, a sędzia był zmuszony przerwać zawody na kilka chwil z powody nawałnicy. Przerwa lepiej wpłynęła na gospodarzy, którzy wbili rywalom jeszcze dwie bramki. - Kuriozalnie, stracona bramka nam pomogła. W szatni powiedzieliśmy sobie, że albo walczymy o to, by bić się z najlepszymi o jakieś inne cele, niż tylko utrzymanie, albo jesteśmy skazani na to, by walczyć o uniknięcie spadku. Dla nas to był taki mecz pogranicza: w tą, albo w tą. Wyszliśmy pressingiem, zagraliśmy va banque, udało się i nie ukrywam, że bardzo się cieszymy z punktów, które dają duży oddech - cieszył się trener Mirosław Smyła.

W sobotę największą niespodziankę zanotowaliśmy w Głogowie. Główny faworyt do awansu, czyli Chrobry tylko podzielił się punktami z UKP Zielona Góra. Dość nieoczekiwania do walki o awans może włączyć się Rozwój Katowice, który wygrał po zaciętym spotkaniu z Rakowem Częstochowa 2:1.

Jesteśmy na Facebooku! Dołącz do nas!

WYNIKI SPOTKAŃ 20. KOLEJKI GR. ZACHODNIEJ II LIGI:

Calisia Kalisz - Odra Opole 1:1 (0:1) 0:1 - Nakrošius 32' 1:1 - Kostow (k.) 77'

Chrobry Głogów - UKP Zielona Góra 0:0

Ruch Zdzieszowice - Ostrovia Ostrów Wielkopolski 1:0 (1:0) 1:0 - Bella (k.) 5'

Bytovia Bytów - Warta Poznań 3:1 (0:1) 0:1 - Jasiński 15' 1:1 - Hirsz 68' 2:1 - Pietroń 70' 3:1 - Michalski 87'

Zagłębie Sosnowiec - Górnik Wałbrzych 3:1 (0:1) 0:1 - Michalak 33' 1:1 - Wrzesień 46' 2:1 - Tumicz 56' 3:1 - Wojcieszyński 77'

Rozwój Katowice - Raków Częstochowa 2:1 (1:1) 1:0 - Żak 11' 1:1 - Napora 30' 2:1 - Tkocz 65'

KS Polkowice - MKS Kluczbork 0:3 wko

M Drużyna M Z R P Bramki Pkt

Wszystkie mecze 2. ligi piłki nożnej w Pilot WP, pierwszej TV online w Polsce! (link sponsorowany) 2. liga piłki nożnej w jednym miejscu. Transmisje wszystkich meczów obejrzysz na żywo, online, gdziekolwiek będziesz w Pilot WP.

Rywalizację 18 drużyn o najlepsze miejsca w tabeli, a tym samym wszystkie mecze 34 kolejek do zobaczenia online na kanałach 2. liga piłki nożnej za pośrednictwem platformy streamingowej Pilot WP. Dodatkowo, dla wszystkich którzy chcą obejrzeć rozgrywki później, będzie przygotowana biblioteka VOD, z rozegranymi meczami. Wystarczy wykupić pakiet "2. liga piłki nożnej" w Pilot WP, a razem z nim dostęp do kanałów 2. liga piłki nożnej oraz VOD z meczami.

To tutaj toczy się prawdziwa gra! Sportowe emocje gwarantowane!