Stal Mielec znów zawiodła - wyniki niedzielnych meczów 20. kolejki gr. wschodniej II ligi

Drugi raz w rundzie wiosennej przegrali piłkarze Stali Mielec. Tym razem musieli uznać wyższość szesnastej przed tym meczem Olimpii Zambrów. Porażkę u siebie zanotował także Pelikan Łowicz.

Mateusz Lis
Mateusz Lis

Dwie kuriozalne bramki dały zwycięstwo Zniczowi Pruszków nad Pelikanem Łowicz. Spotkanie nie stało na najwyższym poziomie, kibice na pierwszy celny strzał w tym meczu czekali aż do 41. minuty, a później ich częstotliwość wcale znacząco się nie zwiększyła. Goście z Pruszkowa znokautowali łowiczan dwoma szybkimi ciosami zaraz po przerwie. W obu wypadkach Pelikan wydatnie pomógł pruszkowianom. Najpierw Piotr Koman za krótko wycofał piłkę do bramkarza, w dodatku Przemysław Perzyna minął się z nią. Skorzystał z tego Maciej Machalski i wyprowadził swój zespół na prowadzenie. 180 sekund później na listę strzelców ponownie wpisał się Machalski. Tym razem pomógł mu Krzysztof Brodecki, który chcąc zablokować to uderzenie zmienił tor lotu piłki i zaskoczył golkipera Ptaków. Oba zespoły kończyły mecz w "10". W końcowej fazie meczu najpierw za dwie żółte kartki z boiska wyleciał Konrad Kowalczyk, a już w doliczonym czasie gry za faul taktyczny bezpośrednią czerwoną kartkę obejrzał defensor Znicza - Rafał Kosiec.

Ze strefy spadkowej wydostała się Limanovia Limanowa, która zwyciężyła z Wigrami Suwałki. Suwalczanie nie skorzystali zatem z sobotniego potknięcia Pogoni Siedlce i nadal tracą do tego klubu trzy punkty. Losy spotkania rozstrzygnęły się w drugiej połowie. Na listę strzelców wpisywali się Paweł Pyciak, który dobił strzał jednego ze swoich partnerów oraz Grzegorz Kmiecik popisując się indywidualnymi umiejętnościami i mijając przed strzałem dwóch rywali.

Fatalnie rundę wiosenną rozpoczęła Stal Mielec, która przegrała drugi mecz z rzędu. W dodatku obie porażki poniosła przed własną publicznością. Tym razem 3000 widzów oglądało jak ich piłkarze przegrywają z jedną ze słabszych ekip w lidze - Olimpią Zambrów. Strzelanie, podobnie jak we wcześniejszych niedzielnych meczach, rozpoczęło się dopiero po przerwie. Szybką akcję zespołu celnym strzałem wykończył Michał Hryszko. Gospodarze nie zdążyli się dobrze otrząsnąć po straconej bramce, a było już 0:2. Do siatki ponownie trafił Hryszko, tym razem wykorzystał dośrodkowanie z prawej strony. Gdy na kwadrans przed końcem Michał Poduch celnym strzałem głową podwyższył na 3:0 stało się jasne, że mielczanie o korzystnym wyniku mogą zapomnieć. Co prawda w 86. minucie gola dla Stali zdobył Kamil Kościelny, ale to było wszystko na co było tego dnia stać gospodarzy. Zwycięstwo przyjezdnych mogło być jeszcze bardziej okazałe, ale kilka razy świetnie interweniował Bogusław Wyparło.