KokpitKibice
Relacje na żywo
 • wszystkie
 • Piłka Nożna
 • Siatkówka
 • Żużel
 • Koszykówka
 • Piłka ręczna
 • Tenis
 • Zimowe

Górnik Zabrze z coraz większymi szansami na licencję. Klub otrzyma 6 mln złotych z budżetu miasta

Podczas poniedziałkowej sesji Rady Miasta Zabrze przegłosowane zostały zmiany w budżecie miasta na rok 2014. Z kasy miejskiej 6 mln złotych przeznaczone zostanie na podniesienie kapitału Górnika.

Marcin Ziach
Marcin Ziach

Radni miasta Zabrze przyjęli zmiany w budżecie miasta na rok 2014. Od ich decyzji w dużej mierze ważyły się losy licencji dla zmagającego się z potężnymi problemami finansowo-organizacyjnymi Górnika. Pewne było bowiem, że bez dodatkowego wsparcia ze strony większościowego udziałowca klub z Roosevelta nie ma szans na powodzenie w rozpoczynającym się niebawem procesie licencyjnym.

- Ostatnią uchwałą przyznaliśmy Górnikowi z budżetu miasta 8 mln złotych. Dwa miliony z tej sumy zostały już skonsumowane, stąd pozostało jeszcze 6 mln, które będziemy chcieli po przyjęciu uchwały klubowi przekazać - wyjaśniał Krzysztof Lewandowski, wiceprezydent Zabrza.
Prezydent Zabrza Małgorzata Mańka-Szulik grosza na utrzymanie Górnika nie szczędzi Prezydent Zabrza Małgorzata Mańka-Szulik grosza na utrzymanie Górnika nie szczędzi
Radni do prośby prezydent Małgorzaty Mańki-Szulik się przychylili, choć nie uczynili tego jednogłośnie. Z 24 uczestniczących w głosowaniu radnych 17 było za, a 7 przeciw dokonania zmian w budżecie miasta.

Dołącz do nas na Facebooku!

Zadowolenia z tego faktu nie ukrywa prezes Górnika. - Dla mnie to wspaniały prezent urodzinowy, bo dziś urodziny obchodzę. Cieszymy się, że mamy w mieście Zabrze silnego i stabilnego partnera. Na pewno będzie to ważny argument w procesie licencyjnym. Nie mam wątpliwości, że licencję na występy w T-Mobile Ekstraklasie w sezonie 2014/15 otrzymamy i stanie się to najszybciej jak to będzie tylko możliwe - zapewnia Zbigniew Waśkiewicz.

Czy miasto Zabrze powinno wspierać Górnika?

zagłosuj, jeśli chcesz zobaczyć wyniki

Polub Piłkę Nożną na Facebooku
Zgłoś błąd
inf. własna
Komentarze (0)
  Już uciekasz? Sprawdź jeszcze to:
  ×
  Sport na ×