Ligue 1: Grosicki zwycięski w Marsylii, 90 minut Krychowiaka, Furman znów grzał ławę

Zespół Kamila Grosickiego nieoczekiwanie wygrał na Stade Velodrome i zbliżył się do utrzymania. Zwycięstwo z rąk wypuściła natomiast drużyna Dominika Furmana.

Konrad Kostorz
Chociaż Olympique w ostatnich tygodniach grał zdecydowanie poniżej oczekiwań, zespół ze Stade de la Route de Lorient nie był faworytem sobotniej konfrontacji. W Marsylii doszło jednak do niespodzianki i po golu Abdoulaye Doucoure'a Rennes sięgnęło po komplet punktów, oddalając się od strefy spadkowej na dystans 6 "oczek". 69 minut w zespole zwycięzców w roli skrzydłowego rozegrał Kamil Grosicki.

Grzegorz Krychowiak za występ w 29. kolejce Ligue 1 (1:1 z OM) trafił do jedenastki kolejki L'Equipe. Tym razem nasz rodak nie miał żadnych powodów do radości, ponieważ Reims uległo 0:2 Bastii i zmniejszyło szanse na awans do Ligi Europejskiej. Krychowiak zagrał od pierwszego do ostatniego gwizdka.

Już po raz ósmy z rzędu Dominik Furman nie wstał z ławki rezerwowych Tuluzy. Trener Alain Casanova konsekwentnie stawia na bardziej doświadczonych graczy, a w trakcie spotkania niechętnie dokonuje zmian. Jego zespół pewnie zmierzał po czwartą kolejką wygraną, jednak w ostatniej minucie Clarck N'Sikilu uratował remis dla ETG.

Jesteśmy na Facebooku. Dołącz do nas!

Warto odnotować, że do sporej niespodzianki doszło w Valenciennes, gdzie 3:2 zwyciężyła "czerwona latarnia" ligi, Ajaccio. Dla Korsykan był to dopiero trzeci triumf w tym sezonie.

Wyniki sobotnich spotkań 30. kolejki Ligue 1:

Olympique Marsylia - Stade Rennes 0:1 (0:0)
0:1 - Doucourne 76'

SC Bastia - Stade Reims 2:0 (2:0)
1:0 - Raspentino 16'
2:0 - Bruno 42'

Czerwona kartka: Yatabare /77'/ (Bastia).

Girondins Bordeaux - OGC Nice 1:1 (0:0)
1:0 - Jussie (k.) 63'
1:1 - Bosetti 67'

Czerwona kartka: Traore /88' za drugą żółtą/ (Girondins Bordeaux).

FC Nantes - Montpellier HSC 2:1 (2:1)
1:0 - Gakpe 3'
2:0 - Djidji 20'
2:1 - Djidji (sam.) 34'

Czerwone kartki: Marveaux /45'/, Congre /83'/ (Montpellier).

Toulouse FC - Evian Thonon Gaillard 1:1 (0:0)

2:3 - Baradji 90'

Ligue 1: Grzegorz Krychowiak nie cieszył się z wygranej, ale trafił do jedenastki kolejki