Polski weekend w Europie i na świecie: Wysyp goli i asyst! (wideo)

Maciej Kmita

W Rosji namieszał Jakub Wawrzyniak. Polski obrońca Amkara Perm w 4. minucie dał swojej drużynie prowadzenie w spotkaniu z FK Rostów (3:3), ale na boisku nie dotrwał do końcowego gwizdka. W 72. minucie przy stanie 3:1 dla Amkara sędzia Aleksiej Eskow ukarał go drugą żółtą i w konsekwencji czerwoną kartką. Decyzja arbitra była mocna dyskusyjna i wydaje się, że pomogła mu w tym przesadzona reakcja zawodnika FK Rostów.

To premierowy gol Wawrzyniaka dla Amkara i jego pierwsza czerwona kartka w barwach rosyjskiego klubu.

Zobacz bramkę Wawrzyniaka z FK Rostówi sytuację, po której Polak wyleciał z boiska: