Rumunia: Piotr Celeban też trafił! (wideo)

W poniedziałkowym meczu 24. kolejki rumuńskiej ekstraklasy z Poli Timisoara (2:0) swojego szóstego gola w sezonie zdobył Piotr Celeban z FC Vaslui.

Maciej Kmita

Reprezentant Polski w 16. minucie gry zamienił na gola dośrodkowanie Nicolai Musata z rzutu rożnego. Tym razem Celeban nie trafił go siatki rywali głową, a lewą nogą. W 72. minucie drugiego gola dla Vaslui zdobył Nuno Viveiros i zespół Celebana mógł cieszyć się ze zdobycia kompletu punktów.

Zobacz bramkę Celebana z Poli Timisoara:

Dzięki tej wygranej Vaslui utrzymał 5. pozycję w ligowej tabeli. O jedno "oczko" mniej, czyli 38 punktów, od Vaslui ma Pandurii Targu Jiu Michała Gliwy, który pokonało w niedzielę 3:2 Dinamo Bukareszt Kamila Bilińskiego. Oba gole dla Dinama zdobył właśnie Polak.

To szósty gol Celebana w 26. występie dla Vaslui w tym sezonie. Wychowanek Pogoni Szczecin cztery razy trafił w lidze i dwukrotnie w Pucharze Rumunii.