Ruszają Wielkopolsko-Lubuskie Ligi Piłkarskie - największe w Polsce niezależne rozgrywki dla młodych piłkarzy

Wielkopolsko-Lubuskie Ligi Piłkarskie to nowa jakość na polskiej scenie piłkarskiej.

Inauguracja rozgrywek nastąpi 29. marca.

Łukasz Czechowski
Łukasz Czechowski

W ramach cotygodniowych zmagań, ponad 3 tysiące młodych piłkarzy grających na co dzień w barwach Akademii Piłkarskiej Reissa oraz Akademii Piłkarskiej Falubaz rywalizować będzie o najwyższe miejsce na podium w różnych kategoriach wiekowych.

- Jako jedyni w Polsce opracowaliśmy własny system rozgrywek, który dostosowany jest do wieku i umiejętności młodych piłkarzy. W WLLP weźmie udział ponad 200 zespołów z Wielkopolski i woj. lubuskiego. W ramach każdej kategorii wiekowej, drużyny podzielone są na grupy, złożone z max 5 zespołów. W tym roku wprowadziliśmy wiele nowości, m.in. nowe zasady oraz nowe bramki o wymiarach odpowiednich dla najmłodszych kategorii wiekowych, w które wyposażymy każdą lokalizację. Są to optymalne rozwiązania, które są zgodne z naszym programem szkolenia i mają na celu harmonijny rozwój naszych podopiecznych - opowiada Bartosz Kujawa, Menedżer Działu Sportu w Akademii.

Czym wyróżniają się Wielkopolsko-Lubuskie Ligi Piłkarskie?
  • Wielkości boiska i liczba zawodników dostosowana do wieku i możliwości zawodników,
  • Każdy zawodnik gra tyle samo czasu, co odróżnia je od innych lig nastawionych na wynik i niezdrową rywalizację,
  • Liga ma formę turniejową i każda kolejka to kilka rozegranych meczów. Nie ma potrzeby dalekich wyjazdów, kiedy to dziecko gra kilka minut albo wcale nie gra,
  • Wprowadzenie dwóch wymiarów bramek odpowiednich dla danych kategorii wiekowych,
  • Rywalizacja podczas turniejów i meczów w korelacji z planem szkolenia piłkarskiego,
  • Optymalny rozwój zawodników od najmłodszych lat,
  • Rozgrywki, w których pada niesamowicie dużo bramek,
  • Prostota gier podczas rozgrywek wiąże się z mniejszą liczbą błędów, ponieważ są łatwiejsze do zrozumienia,
  • Obserwacja i przekazywanie zawodników szczególnie uzdolnionych ruchowo do struktur reprezentacji Akademii, zgodnie z hasłem "z lokalizacji do Reprezentacji."
- Ligi dają niepowtarzalną szansę na rozwój umiejętności piłkarskich. Dla każdego zawodnika udział w rozgrywkach to święto, a wręcz obowiązek, który jest podsumowaniem regularnych treningów i sprawdzeniem umiejętności – tłumaczy Marek Pawłowski, Dyrektor ds. Sportu w Akademii. Rozgrywki w ramach Wielkopolsko-Lubuskich Lig Piłkarskich potrwają do końca czerwca 2014 r.
Już uciekasz? Sprawdź jeszcze to:
×
Sport na ×