Hit dla bytowian, kolejna porażka Warty - wyniki spotkań 22. kolejki gr. zachodniej II ligi

Zdjęcie okładkowe artykułu:

Sporo bramek strzelili piłkarze grupy zachodniej II ligi w 22 kolejce spotkań. W najciekawszym spotkaniu na szczycie Bytovia Bytów pokonała Górnika Wałbrzych 2:1.

Sobotni mecz rozpoczął się fatalnie dla podopiecznych Pawła Janasa. Już w 29. minucie drugą żółtą kartkę zobaczył Joshua Balogun. Oba zespołu grały bardzo twardo i przez to w pierwszej połowie brakowało dogodnych okazji do otworzenia wyniku. Trochę bardziej otwartej rywalizacji doczekaliśmy się w drugiej części, kiedy padły wreszcie bramki.

To udało się gościom dopiero w 60. minucie. Wówczas doświadczony Dariusz Michalak pewnie wykorzystał rzut karny. Piłkarze Bytovii nie zrażeni brakiem jednego zawodnika ruszyli do ataków. W 73. minucie pięknym strzałem z rzutu wolnego popisał się były zawodnik I-ligowej Olimpiii Grudziądz, czyli Mariusz Kryszak. Kilka chwil później wynik emocjonującego pojedynku ustalił Janusz Surdykowski po ładnym podaniu wspomnianego wcześniej Kryszaka.  Wcześniej sytuację sam na sam z golkiperem gości zmarnował Adrian Wróblewski.

Natomiast już w piątek 22. kolejkę otworzyli zawodnicy Calisii Kalisz i Błękitnych Stargard Szczeciński. Mecz rozpoczął się świetnie dla miejscowych, kiedy Christian Nnamani okiwał obrońców gości i wyprowadził outsaidera tabeli na prowadzenie. Kolejne fragmenty to już doskonała gra Błękitnych, którzy świetnie wykonywali stale fragmenty gry. - W tej rundzie my i nasi rywale grają bardzo dobrze. My natomaist mamy ostatnio świetną formę, ale drużyna pokazała charakter i to nie po raz pierwszy w tym sezonie - cieszył się trener Krzysztof Kapuściński.

Dużą cierpliwością w stosunku do trenera Marka Kamińskiego wykazywali się działacze Warty. Po sobotniej porażce z Ruchem Zdzieszowice poznaniacy wyraźnie oddali się od ligowej czołówki. Świetne zawody wśród gospodarzy rozegrał bramkarz Tomasz Kasprzik, który w kilku sytuacjach popisał się znakomitymi paradami po ładnych uderzeniach piłkarzy gości. Warta kończyła mecz w dziesiątkę, bo czerwoną kartkę za dyskusję z arbitrem zobaczył Adrian Bartkowiak.

W niedzielę w ostatnim meczu 22. kolejki Jarota Jarocin podejmie Zagłębie Sosnowiec.

WYNIKI SPOTKAŃ 22. KOLEJKI GR. ZACHODNIEJ II LIGI:

Rozwój Katowice - Odra Opole 0:1 (0:0) 0:1 - Giel 66'

Ruch Zdzieszowice - Warta Poznań 3:1 (2:1) 1:0 - Bella 6' 1:1 - Piceluk 22' 2:1 - Kierdal 27' 3:1 - Dudek 84'

Calisia Kalisz - Błękitni Stargard Szczeciński 2:3 (1:2) 1:0 - Nnamani 27' 1:1 - Fadecki 31' 1:2 - Gutowski 42' 1:3 - Magnuski 90' 2:3 - Sobas 90'

Bytovia Bytów - Górnik Wałbrzych 2:1 (0:0) 0:1 - Michalak (k.) 60' 1:1 - Kryszak 73' 2:1 - Surdykowski 76'

Gryf Wejherowo - MKS Kluczbork 2:0 (1:0) 1:0 - Siemaszko 33' 2:0 - Pietroń 80'

Polonia Bytom - UKP Zielona Góra 2:1 (2:0) 1:0 - Białkowski 11' 2:0 - Trzandel 55' 2:1 - Okińczyc (k.) 55'

Chrobry Głogów - Ostrovia Ostrów Wielkopolski 2:0 (1:0) 1:0 - Ciechański 22' 2:0 - Szczepaniak 57'

KS Polkowice - Raków Częstochowa 0:3 wko

M Drużyna M Z R P Bramki Pkt

Wszystkie mecze 2. ligi piłki nożnej w Pilot WP, pierwszej TV online w Polsce! (link sponsorowany) 2. liga piłki nożnej w jednym miejscu. Transmisje wszystkich meczów obejrzysz na żywo, online, gdziekolwiek będziesz w Pilot WP.

Rywalizację 18 drużyn o najlepsze miejsca w tabeli, a tym samym wszystkie mecze 34 kolejek do zobaczenia online na kanałach 2. liga piłki nożnej za pośrednictwem platformy streamingowej Pilot WP. Dodatkowo, dla wszystkich którzy chcą obejrzeć rozgrywki później, będzie przygotowana biblioteka VOD, z rozegranymi meczami. Wystarczy wykupić pakiet "2. liga piłki nożnej" w Pilot WP, a razem z nim dostęp do kanałów 2. liga piłki nożnej oraz VOD z meczami.

To tutaj toczy się prawdziwa gra! Sportowe emocje gwarantowane!